فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • بررسی فیلم های در حال اکران

  ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  بررسی فیلم های در حال اکران


  ما در این مطلب به بررسی اجمالی فیلم های مهم در حال اکران می پردازیم و با توجه به ذائقه شما برای تان پیشنهادهایی داریم.

 • محمدعلی محمدپور - چندسالی است که اکران نوروزی جزو یکی از بهترین و پرمخاطب ترین زمان ها، برای اکران سالانه محصولات سینمای ایران شده است. و البته برای اکران نوروزی امسال هم فیلم های مهم از کارگردان های مهمی انتخاب شده بود. ما در این یادداشت کوتاه بررسی اجمالی روی فیلم های اکران فروردین ماه انجام می دهیم تا برای شمایی که احتمالا ایام نوروز در مسافرت یا دید و بازدید بوده اید یا تعطیلات را پای تلویزیون گذرانده اید و اکنون می خواهید به تماشای فیلم های اکران فروردین ماه بروید و نمی خواهید فیلم های مورد علاقه تان را از دست بدهید، سعی می کنیم شما را در انتخاب تان کمکی کرده باشیم.

  خوشبختانه فیلم ها به نسبت متنوع هستند و هم طرفداران کمدی، هم طرفداران درام و هم طرفداران کمدی درام را می توانند راضی نگه دارند.


  اولین پیشنهاد ما به شما فیلم «چ» است. اگر فیلم های قبلی ابراهیم حاتمی کیا را دیده اید و احتمالا با چندتا از فیلم های دهه شصت و هفتاد او خاطره دارید و البته دهه هشتاد را به انتظار همان حاتمی کیای آژانس شیشه ای و بوی پیراهن یوسف و از کرخه تا راین نشسته اید باید به شما این نوید را بدهیم که حاتمی کیا با آخرین حرف خودش به سینما بازگشته است. و اتفاقا این فیلم به لحاظ تکنیک و فرم سینمایی یکی از خوش ساخت ترین آثار اوست. شما می توانید در این فیلم از تماشای دوسه روز از زندگی یکی از قهرمان های ملی تان یعنی شهید مصطفی چمران بنشینید و از داشتن چنین قهرمان هایی افتخار کنید. در عین حال فیلم درام و کشش قابل قبولی دارد و شما را درگیر موقعیت جذابی هم می کند و البته یک سکانس دیدنی و هیجان انگیز هم در بطن خود دارد که بی شک شگفت زده تان خواهد کرد.

  پیشنهاد دوم ما فیلم قابل قبول و جوان پسند خط ویژه است. این فیلم در فضایی اجتماعی و بر اساس ایده ی جذابی بنا شده است که تا حدود زیادی می تواند شما را تا پایان فیلم بیدار نگه دارد. قصه ی چند جوان که هر کدام بر اثر مشکلات مالی دست به یک عملیات غیرقانونی می زنند و درگیر اتفاقاتی می شوند. فیلم به نسبت می تواند با اتفاقاتش شما را سرگرم کند و مزه پرانی هایش می تواند شما را بخنداند. نکته ی مهم فیلم حرف روز داشتنش است و اینکه به مخاطب خود هم برخلاف جریان کلی سینمای ما توجه داشته و سلیقه ی مخاطبان خود را هم در نظر گرفته است.

  اما پیشنهاد بعدی ما فیلمی از کارگردان باسابقه ی کشورمان یعنی کمال تبریزی است. برای شمایی که با فیلم های لیلی با من است و مارمولک ارتباط خوبی برقرار کردید این فیلم می تواند پیشنهاد خوبی باشد. هرچند که بهتر است از مقایسه آن با آثار قبلی کارگردان خودداری کنید تا سرخورده نشوید. این فیلم هم مانند مارمولک از قلم فیلمنامه نویس خوبی مثل پیمان قاسم خانی سود می برد. البته به همه ی این ها بازی خوب عطاران را هم اضافه کنید که برای ان دسته از کسانی که به بازی رضا عطاران علاقمندند انتخاب خوبی خواهد بود. خلاصه که این فیلم اگرچه انتظارات طرفداران قاسم خانیو تبریزی را برآورده نمی کند و نمره ی خوبی هم نمی گیرد ولی به یک بار دیدنش می ارزد بخصوص که جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد را هم از جشنواره فجر گرفته است.

  اما از همه ی این ها گذشته به فیلم معراجی ها می رسیم که ساخته ی کارگردان پرسروصدای سال های اخیر یعنی مسعود ده نمکی است. آن هایی که اخراجی ها 1 و 2 را دوست داشتند نباید از معراجی ها انتاظر بالایی داشته باشند. این فیلم به روزهای جنگ دهه شصت می پردازد و بخش های ابتدایی آن در شهر می گذرد و ادامه اش در جبهه اتفاق می افتد. تنها بار کمیک فیلم روی دیالوگ های اکبر عبدی و مهران رجبی می چرخد و البته حالات و رفتارهای اکبر عبدی هم شاید بتواند لبخندی بر لبان شما جاری کند. فیلم البته سردرگم و فاقد داستان مشخص و کشش مندی است و باری به هر جهت پیش می رود. احتمالا از صحنه های متفاوت جنگی آن هم چیزهایی شنیده اید در واقع این صحنه های متفاوت در واقع یک سری تصویر اسلوموشن و وبی ربط هستند که واقعا هم بی حد واندازه استفاده شده اند.

  و نهایتا به فیلم «با دیگران» ساخته ی ناصر ضمیری کارگردان مشهدی می رسیم که انتخاب خوبی برای کم حوصله ها نخواهد بود! اگر طرفدار فیلم های کند و با ریتم آهسته و روشنفکری هستید شاید با فیلم با دیگران کنار بیایید. فیلمی که به چندکلوزآپ از بازیگرانی مثل قاضیانی و حمیدیان و چند قاب بندی نمادین و چند بازی با صدای اشیا و سکوت و قطار و کوپه و موتور و ... محدود می شود. دارای هیچ گونه کشش داستانی و شخصیت پردازی و توجه به مخاطب نیست و راه خودش را می رود./
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام