فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • الهام چرخنده از مهمان‌ها و هزینه و شکل و شمایل مراسم افطاری‌اش می‌گوید:

  ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
  تعداد نظر :(#)

  الهام چرخنده از مهمان‌ها و هزینه و شکل و شمایل مراسم افطاری‌اش می‌گوید:


  «بعد از نامه‌ای که معصومه [مسیح] علی‌نژاد نوشتم...»

 • شما می‌دانید که ما هنرمندان وقتی در برنامه‌های مختلف حاضر و دعوت می‌شویم به ما هدیه می‌دهند: یک، دو یا سه سکه. من از هدیه‌هایم و از دستمزدهایم کنار گذاشتم تا بتوانم این مراسم را سامان و به خواهرانم افطاری بدهم. حدوداً400-500 نفر هستند و قرار هم نیست به آن‌ها مرغ و بره بدهم. یک افطاری خیلی ساده است برای این‌که به قولم وفا کرده باشم.
  الهام چرخنده جمعه‌شب پستی در صفحه شخصی‌اش، اینستاگرام، منتشر کرد با این عنوان که قرار است افطاری به خواهران انقلابی بدهد. در متن این پست آمد: «اطلاعیه مهم* قابل توجه خواهران عزیزم** الوعده وفا!! پس از آرزوی قبولیه طاعاتتون.. یادتونه به هم قول دادیم یه جایی یه روزی با یکدیگر ملاقات کنیم؟!! حالا که ماه مبارک رمضان رسیده؛ موافقید یه دورهمی برگزار کنیم به صرف یه افطاری ساده و نماز و شعر و دعا و هدیه و مهربانی. در صورت تمایل برای دعوت به افطاری؛ لطف کنید به شماره پایین نوشته پیامک بزنید... (۵۰۰۰۱۷۱۷۰) ضمناً؛ جمله‌ها و اشعار زیبای خود را با موضوعات «ماه مبارک رمضان، حجاب و مولای متقیان علی (ع) برای من ارسال کنید... تا در همان مهمانی از نوشته‌های برتر تقدیر شود... «ارسال پیامک به این سامانه هزینه‌ای ندارد.»
  همچنین این نکته را در این یادداشت متذکر شد که هزینه افطار شخصی است و از بیت‌المال نیست. در ذیل این پست کامنت‌های متناقضی نوشته شد از توهین و افترا تا دفاع تمام قد از الهام چرخنده. مخالفان معتقدند که اقدامات اخیر چرخنده از روی ریاکاری و منفعت‌طلبی است و موافقان هم براین نظر هستند که چرا وقتی بازیگری مثل آنجلینا جولی اقدامات خیر انجام می‌دهد و به جاهای مختلف می‌رود و حتی شوآف می‌کند کسی او را زیر سؤال نمی‌برد اما حرف‌ها و عمل‌های الهام چرخنده اینقدر با توهین و حاشیه‌های بی‌جهت همراه است.
  اما برای این‌که از جزئیات این ماجرا و این اقدام مطلع شویم با این بازیگر تماس گرفتیم تا درباره این افطاری از زبان خودش بشنویم. او می‌گوید این فکر زمانی در ذهن او جرقه زد که تازه نامه علیه معصومه علی‌نژاد را در سایت‌ها منتشر کرد: «وقتی دیدم با نوشتن آن نامه چقدر ایمیل، یادداشت، کامنت و لطف‌های فراوان و مثبتی از جانب خانم‌ها و خواهران عزیزم دریافت کردم و چقدر آدم با من در این مسیر هم‌قدم هستند خیلی خوشحال شدم. در صفحه شخصی‌ام مدام می‌دیدم که به من می‌گویند با من و عقیده‌ام همراه هستند و... برای همین من از آن‌ها خواستم که شعرها و متن‌هایی که پیرامون مباحث انقلاب، حضرت زهرا و مولای متقیان و ماه رمضان است برای من ارسال کنند. باورتان نمی‌شود عددی بیشتر از 2000هزار پیامک من در این سامانه دریافت کردم و از خواندنشان لذت بردم.»
  او زمان برگزاری این مراسم افطاری را تولد امام‌ حسن(ع) اعلام می‌کند: «می‌خواهم به برخی از بهترین‌ متن‌ها و اشعار جایزه‌هایی در آن مراسم بدهم البته جایزه‌های من نفیس نیست و در حد خودم است. مثلاً کمک‌ هزینه سفرهای مذهبی یا استفاده و حضور در برخی از جاهایی که من می‌توانم به عنوان هنرمند در آنجا باشم و... .» از چرخنده می‌پرسیم آیا قرار است افطاری مفصلی باشد و این‌که هزینه‌های مربوط به آن را از کجا تأمین کرده که در پاسخ به «صبا» می‌گوید: «شما می‌دانید که ما هنرمندان وقتی در برنامه‌های مختلف حاضر و دعوت می‌شویم به ما هدیه می‌دهند: یک، دو یا سه سکه. من از هدیه‌هایم و از دستمزدهایم کنار گذاشتم تا بتوانم این مراسم را سامان و به خواهرانم افطاری بدهم. حدوداً400-500 نفر هستند و قرار هم نیست به آن‌ها مرغ و بره بدهم. یک افطاری خیلی ساده است برای این‌که به قولم وفا کرده باشم. مطمئن باشید هزینه زیادی هم برنخواهد داشت. این را هم بگویم که از وقتی من این موضوع را اعلام کردم خیلی از خانم‌های عزیز به من ایمیل زدند یا با واسطه گفته‌اند که می‌خواهند یکی از بانیان این مراسم باشند و من را کمک کنند.»
  ین یک دورهمی ساده است با عزیزانی که به من خیلی لطف دارند. خیلی از کسانی که من در فضای مجازی آن‌ها را پیدا کردم از من درخواست داشتند که من را ببینند و من هم دیدم چه فرصتی بهتر از ماه مبارک رمضان؟ این مراسم تجلیل از من نیست، چون همان‌طور که می‌دانید ما هنرمندان همیشه وقتی به مراسمی می‌رویم برای این است که از ما تجلیل شود اما این‌بار من می‌خواهم میزبان باشم و خواهران عزیزم میهمان. به لطف خدا می‌خواهم بیرقی را بلند کنم که از این به بعد هرسال ماه مبارک منتظر این دورهمی و مراسم باشیم. از برخی از هنرمندان موفق و انقلابی هم دعوت کردم تا در این مراسم کنارم باشند.»
  *همین نان و پنیر و سبزی به دور از تجملات و غرور باعث می‌شود به هم نزدیک‌تر شویماین‌ مطالب را الهام چرخنده می‌گوید و اضافه می‌کند: «الان من بیشتر دلم تنگ است تا این عزیزان را ببینم تا آن‌ها، و می‌خواهم بدانند کسی هست که از شهرتش فقط برای مسائلی که منفعتش در آن است استفاده نمی‌کند و می‌خواهد که با آدم‌ها ارتباط صمیمانه‌ای داشته باشد. چون اگر نفس این مردمی که ما را دوست دارند نباشد ما هیچ چیزی نیستیم. همین نان و پنیر و سبزی به دور از تجملات و غرور باعث می‌شود به هم نزدیک‌تر شویم. شاید بازتاب این مراسم اینقدر مثبت باشد که مسئولان هم بخواهند با ما مشارکت و در سال‌های بعد برای برگزار کردنش به ما کمک کنند.» او می‌گوید به دلایلی که قابل ذکر نیست، فعلاً میسر نیست که این افطاری را برای برادرانم هم برگزار کنم و از نقدها و توهین‌ها نسبت به این اقدامشان هم ناراحت نیستم: «ما برای این‌که بهترین شعر و متن را انتخاب کنیم اتاق فکری تشکیل دادیم که در آن دوستان من متن‌های برگزیده را انتخاب می‌کنند و من هم آن اشعار را می‌خوانم تا بتوانیم میزبان آن‌ها در مراسم افطاری باشیم. در این میان ما بیوگرافی افراد را هم که برایمان فرستادند داریم و می‌توانیم با شناختمان نسبت به این عزیزان میزبانشان باشیم. خیلی از آن‌ها از شهرستان‌ها و نقاط مختلف کشور به ما پیامک زدند و این باعث خوشحالی من است.»
  منبع صبا
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام