فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • هواپیمای وحید موساییان در کالاهاری سقوط کرد

  ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  تعداد نظر :(#)

  هواپیمای وحید موساییان در کالاهاری سقوط کرد


  هواپيماي ملخ‌دار حامل كارگردان و گروه فيلمبرداري پروژه «فرزند چهارم » ديروز هنگام كار در صحراي كلاهاري در قلب آفريقا دچار نقص فني شد و سقوط كرد.

 • سانحه هوايي سقوط هواپيما، باعث تعطيلي يك روزه فرآيند توليد پروژه «فرزند چهارم» در آفريقا شد. به گزارش خبرنگار «اعتماد»، روز گذشته هواپيماي ملخ‌دار حامل كارگردان و گروه فيلمبرداري هنگام كار در صحراي كلاهاري دچار نقص فني شد و سقوط كرد كه خوشبختانه جز جراحات سطحي آسيب عمده‌يي به هيچ يك از اعضاي گروه وارد نيامده است.

  اين اتفاق زماني به وقوع پيوست كه عوامل پروژه «فرزند چهارم» مشغول فيلمبرداري بخش‌هايي از سكانس پاياني بودند.
  وحيد موساييان، كارگردان و تهيه‌كننده فيلم «فرزند چهارم» درباره نحوه وقوع حادثه گفت: «روز گذشته هنگام فيلمبرداري پلان‌هاي مربوط به سكانس آخر فيلم كه طي آن قرار بود حامد بهداد با يك هواپيماي ملخ‌دار به دنبال مهتاب كرامتي و مهدي هاشمي كه در صحرا گم شده‌اند برود، هواپيماي حامل گروه كارگرداني و فيلمبرداري به دليل از كار افتادن موتور هواپيما با سر به سمت زمين سقوط كرد و پس از برخورد با يك درخت از حركت ايستاد.»

  موساييان در توضيح بيشتر راجع به صحنه مورد اشاره ادامه داد: «ما روز قبل از اين حادثه صحنه‌هاي مربوط به فرود هواپيماي بهداد و درگيري‌هاي منجر به تير خوردن مهدي هاشمي را با استفاده از دو هواپيمايي كه در اختيار داشتيم فيلمبرداري كرديم و تصميم داشتيم صحنه‌هاي مربوط به پلان‌هاي هوايي را فيلمبرداري كنيم. براي اين منظور هنرپيشه‌هاي اصلي ما در يكي از هواپيماها و گروه فيلمبرداري در هواپيمايي ديگر سوار شده و پرواز كرديم.

  پس از يك دور فيلمبرداري با تمام شدن نگاتيو، هواپيماي حامل ما بر زمين نشست و پس از برداشتن نگاتيو دوباره به پرواز درآمديم. نتيجه كار بسيار عالي بود اما حين بازگشت ناگهان ملخ هواپيماي ما از چرخش باز ايستاد و هواپيما با سر به سمت زمين شيرجه رفت.

  پس از چند لحظه‌ با برخورد دماغه هواپيما به يك درخت از حركت بازايستاد و متوجه شديم بنزين از در و ديوار هواپيما سرازير شده و خطر انفجار باك بنزين هواپيما هر لحظه بيشتر مي‌شد.

  در حالي كه در هواپيماي درهم شكسته و مابين كمربند نجات و صندلي‌ها گير كرده بوديم به سختي از هواپيما خارج شد و به شكل معجزه‌آسايي انفجاري رخ نداد و گروه با هليكوپتري كه به دنبال‌مان آمده بود به بيمارستاني در كالاهاري منتقل شد.»
  موساييان با بيان اينكه خود و ديگر عواملي كه درگير اين حادثه بودند جز زخم‌هاي سطحي آسيب جدي ديگري نديده‌اند صحبت‌هاي خود را اين‌طور به پايان برد: «خوشبختانه پس از گذشت يك روز از اين حادثه توانستيم فيلمبرداري را از سر بگيريم.»

  موساييان درباره روند توليد فيلم افزود: «تا امروز حدود 80 درصد از كار فيلمبرداري را پشت سر گذاشته‌ايم، كما اينكه اگر با برخي موانع مواجه نمي‌شديم تاكنون فيلمبرداري به پايان رسيده بود.»
  توليد پروژه در حالي پيش مي‌رفت كه گرماي طاقت‌فرساي هوا و كمبود امكانات اوليه در لوكيش‌ها شرايطي سخت براي گروه رقم زده بود. در مرحله سوم توليد پروژه، سكانس‌هاي جنگي در موكاديشو و صحراي آفريقا فيلمبرداري شد.
  مهتاب كرامتي، مهدي هاشمي، حسين محب‌اهري، ناصر گيتي‌جاه، معصومه قاسمي‌پور، زهرا برومند، ساناز زرين‌مهر و حامد بهداد بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

  منبع : کافه سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام