فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • شنبه شروع جشنواره فجر مشهد

  ۱۳۹۱/۱۱/۱۲
  تعداد نظر :(#)

  شنبه شروع جشنواره فجر مشهد


  «روز روشن» ، «یک، دو، سه... پنج» ، «ابرهای ارغوانی»

 • جشنواره فیلم فجر مشهد از روز شنبه با اکران ۳ فیلم «روز روشن»، «یک، دو، سه... پنج» و «ابرهای ارغوانی» آغاز به کار می کند. «روز روشن» اولین ساخته «حسین شهابی» است که از زندگی زن جوانی روایت می کند که برای نجات جان یک نفر از اعدام به دنبال شاهدی می گردد تا در دادگاه شهادت دهد. این فیلم که پانته آ بهرام، مهران احمدی و روناک یونسی درآن ایفای نقش می کنند، در بخش نگاه نو (فیلم اولی ها) جشنواره سی و یکم فجر به نمایش درمی آید.فیلم «یک، دو، سه... پنج» نیز اولین ساخته محمد معیری است که هم چون «روز روشن» در بخش «نگاه نو» به رقابت با دیگر آثار حاضر می پردازد.خلاصه داستان این فیلم که بازیگرانی هم چون همایون ارشادی، عبدالولی تلاش، فرهاد خردمند و آناهیتا افشار در آن ایفای نقش می کنند، چنین است:


  «فیلم روایت پنج زندانی است که محکوم به اعدام هستند و باید توسط دو عضو طالبان برای ایجاد رعب و وحشت در شهر دیگری اعدام شوند که در حین این جابه جایی، یکی از این زندانیان موفق به فرار می شود و ماموران به خاطر این که جان خودشان در خطر نیفتد مجبور به جایگزینی فردی دیگر به جای زندانی فراری می شوند...»«ابرهای ارغوانی» جدیدترین ساخته سیامک شایقی که در بخش خارج از مسابقه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر حاضر است نیز ماجرای دختری را روایت می کند که برای گریز از ازدواج اجباری، از شهرستان به تهران می آید.حسین یاری، هانیه توسلی، بهناز جعفری و رویا تیموریان در این فیلم ایفای نقش می کنند.

  جای خالی آثار مهرجویی، ده نمکی و کارگردانان مطرح سینمای ایران،

  با اعلام رسمی اسامی ۲۸ فیلم حاضر در دهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، مشخص شد که برخی آثار کارگردانان مطرح حاضر در بخش سودای سیمرغ جشنواره تهران ازجمله «چه خوبه که برگشتی» اثر داریوش مهرجویی، «رسوایی» ساخته مسعود ده نمکی، «گناهکاران» به کارگردانی فرامرز قریبیان و «کلاس هنرپیشگی» ساخته علیرضا داودنژاد در جشنواره فجر مشهد اکران نمی شوند.

  بلیت جشنواره؛ ۴ هزار تومان

  طبق گفته مسئول ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد، قیمت بلیت های این دوره جشنواره ۴ هزار تومان است.«فرزین جیرانی» روز گذشته در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب گفت: برای این دوره جشنواره فیلم فجر مشهد برگزاری ۴ نشست و کارگاه پیش بینی شده است.

  به گفته او جنگ نرم، سینمای دیجیتال، فیلم نامه نویسی و نقد و بررسی فیلم «تابستان طولانی» تولید صدا و سیمای خراسان رضوی عنوان نشست های حاشیه جشنواره امسال است.

  جیرانی هم چنین درباره وضعیت اکران فیلم های ۳ بعدی جشنواره گفت: در حال حاضر پیگیر تامین عینک های مورد نیاز برای اکران فیلم های ۳ بعدی هستیم. در صورتی که این مشکل طی روزهای آینده برطرف شود، فیلم های ۳ بعدی را هم زمان با جشنواره اکران می کنیم. اما در غیر این صورت اکران فیلم های ۳ بعدی به روزهای بعد از جشنواره موکول می شود.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام