فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • بازگشت پرستویی با "حاج کاظم

  ۱۳۹۱/۱۰/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  بازگشت پرستویی با "حاج کاظم


  پرویز پرستویی راوی خاطره‌های ما در "آژانس شیشه ای" پس از 15 سال با مستند "حاج کاظم" به کارگردانی مسعود نجفی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارد

 • پرویز پرستویی راوی خاطره‌های ما در "آژانس شیشه ای" پس از 15 سال با مستند "حاج کاظم" به کارگردانی مسعود نجفی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارد.  پرویز پرستویی را همه ما می‌شناسیم؛ همان کسی که با بازی در فیلم های دفاع مقدسی چون "آژانس شیشه‌ای" یاد و خاطره روزهای جنگ را برای خیلی از ما زنده کرد. حاج کاظم‌های آژانس شیشه‌ای را نیز هریک از ما ایرانیان بنا برسهمی که در هشت سال دفاع مقدس داشته‌ایم، دیده و سرنوشت تلخ شمیایی شدن و اعزام‌شان به دیگر کشورها برای درمان را هم دیده‌ایم.
  فیلم‌ها و مستندهای بسیاری درباره این جانبازان ساخته شده است و خیلی‌ها تلاش کرده‌اند به سهم خود از این جانبازان که آرامش امروز ما در گرو جانفشانی آنها و هم‌رزمانشان است، تصویری هنری به ثبت رسانند. اما آنچه در این میان مهم است حضور و به عبارت بهتر مسئولیت‌پذیری هنرمند نام آشنا و شناخته شده‌ای چون پرویز پرستویی است که پس از 15 سال از حضور در یک فیلم سینمایی با اندیشه و نوع نگاه حاتمی‌کیا، بار دیگر احساس وظیفه کرده و با مسعود نجفی کارگردان مستند"حاج کاظم" همراه شده است.


  پرستویی این‌بار داستان واقعی زندگی ناصر افشار که حبیب رضایی نقش او را در "آژانس شیشه ای" بازی کرده است، با حضور در زندگی این جانباز 70 درصدی به تصویر کشیده است.


  مسعود نجفی کارگردان این مستند به نقل از پرویز پرستویی درباره حضورش در این فیلم به خبرنگار مهر گفت: پرویز پرستویی فیلم را سه بار دید و خوشبختانه هر سه بار گفت که راضی بوده است.

  این خبرنگار سینمایی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ساختار فیلم مستند "حاج کاظم" گفت: این فیلم مستند، روایت موازی با "آژانس شیشه‌ای" دارد و به مشکلات حاج ناصر افشار جانباز 70 درصدی برای اعزام به خارج از کشور برای درمان می‌پردازد.


  وی در پایان افزود: این مستند 61 دقیقه است که مراحل فنی آن به پایان رسیده و نسخه‌ای از آن را به جشنواره فیلم فجر تحویل دادم. این فیلم تنها فیلم از پرویز پرستویی در جشنواره سی و یکم جشنواره فیلم فجر است.


  مسعود نجفی پیش از این دو فیلم مستند "قیصر40 سال بعد" و "مرد آواها" را ساخته است.


  امید بهکار تدوین و طراحی صدا، محمد تهرانی دستیار کارگردان، فرید حاجی باشی گوینده متن،حسن هندی مدیر تولید، مسعود نجفی و برنا قاسمی تصویربردار از جمله عوامل این فیلم مستند "حاج کاظم" هستند.


  ماجرای جانبازان شیمایی و مشکلاتی که این روزها پیش رویشان است، گاه خود یک مثنوی است. پرویز پرستویی نیز با ذکر برخی مشکلات حاج ناصر بخشی از این مسایل را مرور کرد. همین امر هم خبرگزاری مهر را برآن داشته که در سلسله گزارش‌هایی این مسایل را دنبال کند؛ از گفتگوهایی با پرویز پرستویی تا درددل‌های حاج ناصر

  منبع:کافه سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام