فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • قاسم‌خانی: «طبقه حساس» از نظر ما کمدی نیست!

  ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  تعداد نظر :(#)

  قاسم‌خانی: «طبقه حساس» از نظر ما کمدی نیست!


  پیمان قاسم‌خانی در نشست خبری فیلم سینمایی «طبقه حساس» عنوان کرد: از ابتدا هم این فیلم را کمدی نمی دیدم و این فیلم برای ژانر ما کمدی نیست. این فیلم هر چه جلوتر می رود تیره و تار می شود.

 • در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «طبقه حساس» با حضور کمال تبریزی، جواد نوروزبیگی، پیمان قاسم خانی، حبیب رضایی، رضا عطاران، آزاده صمدی، پیمان یزدانیان و شاهین امین منتقد و اجراکننده این نشست برگزار شد.

  در این نشست در پاسخ به سوال سینماپرس مبنی بر اینکه دلیل این امر چیست که اگر طنز کلامی را از این فیلم میگرفتند، فیلم حرفی برای گفتن نداشت، چیست؟ کمال تبریزی گفت: شاید اگر در مورد فیلم های طنز قبلی من این نظر را بیان می کردید صدق می کرد اما این نظر درباره این فیلم صادق نیست چون همه برای شخصیت پردازی نقش اول بکار گرفته شده است. در تمام مدت زمانی که پیمان قاسم خانی این فیلمنامه را می نوشت تمام این شوخی ها و صحنه هایی که در پی هم اتفاق می افتند مشخص بود و مسیری بود که شخصیت اصلی را به انتهای ماجرا می رساند و انتها هم نقطه ای بود که «کمال» قصه به عشق واقعی خود نسبت به همسرش پی ببرد.حتی در شعری که کاراکترها می خوانند «مصرف بی رویه کار خیلی بدیه» تلاطم درونی و روانی شخصیت را می رساند که او را در انتها از نقطه A به نقطه B می رساند. شوخی نامناسبی در فیلم نداریم و عمده شوخی ها در فیلمنامه بود مگر در برخی موارد که سر صحنه تغییرات جزئی داشته است.

  پیمان قاسمخانی نیز در پاسخ به همین سوال بیان کرد: من از ابتدا هم این فیلم را کمدی نمی دیدم و این فیلم برای ژانر ما کمدی نیست. این فیلم هر چه جلوتر می رود تیره و تار می شود اما از آن جایی که رضا عطاران هر جمله ای که می گوید همه می خندند طنز کلامی در این فیلم را به وجود آورده است اما من این کار را در کنار کارهای طنز قبلی ام نمی گذارم.

  در ادامه این نشست کمال تبریزی درباره فیلم و ایده آن گفت: اگر بخواهم جان مایه فیلم را توضیح دهم بر این اساس است که یک فرهنگ غلطی در رفتار و سکنات ما وارد شده که قدری ناشکر شده ایم و نسبت به داشته هایمان بی تفاوت هستیم. وقتی داشته هایمان را از دست کی دهیم تازه متوجه می شویم که چه چیز را از دست داده ایم. زمانی که طرح اصلی این فیلم نوشته شد در ذهنم این بود که تا زمانی که عزیزانمان در کنارما هستند خیلی به آن ها اهمیت نمی دهیم اما وقتی فوت می کنند، افسوس می خوریم که چرا کاری که از دستمان ساخته بود تا برای آن ها انجام دهیم را انجام ندادیم.

  وی در ادامه درباره بازی رضا عطاران در این فیلم، توضیح داد: رضا عطاران خاص و با اخلاق است و با دیگر بازیگران تفاوت دارد. علی رغم همه توانایی ها در بازیگری، وجه بدی که دیگر سوپرستارها دارد یعنی غرور کاذب را خوشبختانه رضا ندارد.
  پیمان قاسم خانی، توضیح داد: طرح ابتدایی این فیلم برای سیروس همتی بود، داستانی یک خطی که او تعریف کرد و درباره مردی بود که روی قبر خانمی دفن می شود و من از ابتدا عاشق این داستان شدم و فیلمنامه را نوشتم. البته این فیلمنامه چند باری بازنویسی شد و ایراداتی هم از آن گرفته شد و بامزه ترین ایراد هم این بود که باید اول آقا دفن شود بعد خانم که ما این موضوع را قبول نکردیم.

  حبیب رضایی مسوول انتخاب بازیگران درباره انتخاب عطاران برای این فیلم، گفت: پروسه طولانی در مورد این فیلم اتفاق افتاد و این طور نبود که پیمان قاسم خانی بلافاصله فیلمنامه را بنویسد و ما بسازیم، این فیلمنامه بعد از ارایه در سال ۸۸ توقیف شده بود در آن زمان انتخاب اصلی ما پرویز پرستویی بود، صحبت ابتدایی هم شده بود ولی فیلمنامه اجازه ساخت نگرفت و زمانی که در سال گذشته به لطف دوستان پروانه ساخت آن را دریافت کردیم پرستویی درگیر کار دیگری بود در نتیجه از عطاران استفاده کردیم و الان فکر می کنم کار بدون عطاران قابل تصور نیست.


  تبریزی هم درباره عطاران، گفت: فکر می کنم رضا عطاران انسان بسیار نازنینی است که در کنار سوپر استارها قرار می گیرد، اما اخلاق بسیار خوبی دارد علیرغم تمام توانایی هایی که دارد وجه بدی در او وجود ندارد.


  رضا عطاران بازیگر فیلم درباره بازی خود، توضیح داد: من برای هر کاری با انرژی ثابتی می روم و بقیه انرژی را در ادامه به کار می گیرم. در این کار آقای تبریزی سرشار از انرژی بود، در او انگیزه یک کار اولی را دیدم. او در همه مراحل حضور داشت و نظرشان این بود که باید این طور باشد.


  پیمان یزدانیان درباره موسیقی این فیلم، تاکید کرد: می خواستم موسیقی بر اساس شکل گیری و تغییر شخصیت اصلی داستان یعنی آقای کمالی باشد. دوست داشتم که به تنها شدن او بپردازم و عشقی که در انتها پیدا می کند. در واقع سعی داشتم که موسیقی بیشتر درونی و عمیق باشد و نمی خواستم در خدمت بافت کمدی فیلم قرار گیرد.

  جواد نوروزبیگی درباره فروش این فیلم در اکران عمومی خاطرنشان کرد: این فیلم تمام المان های گیشه و اکران را دارد و زمان خوبی هم برای اکران آن در نظر گرفته ایم که فکر می کنم در گیشه موفق باشد.

  منبع:سینما پرس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام