فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • در آستان بهار

  ۱۳۹۱/۱۱/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  در آستان بهار


  و بهاري كه در راه است...

 • و بهاري كه در راه است...
  به قلم: محمدعلي محمدپور
  هرساله درست در دل زمستان، بوستان سينماي ايران را، بهار فرا مي گيرد. و امسال هم به رسم هرسال. و باعث مسرت خواهد بود كه امسال اين بهار در مشهد مقدس عمرش دورقمي خواهد شد. اكنون مفتخريم كه اعلام نماييم جشنواره فيلم فجر مشهد براي دهمين دوره برگزار خواهد گرديد و اكنون هم در آستانه ي آنيم.
  اما اتفاق ويژه اي كه جشنواره امسال مشهد را از سال هاي گذشته متمايز مي كند و بي شك به لحاظ سطح كيفي، آن را ارتقا مي بخشد، پخش ديجيتالي فيلم ها در سالن هاي سينماست. اتفاقي كه باعث ايجاد لذت بيشتري در تماشاي فيلم ها، براي تماشاگران سينما خواهد بود. و لابد ديگر شاهد اين نخواهيم بود كه بليت فيلمي را بخريم و در سالن بنشينيم و فيلمي ديگر برايمان اكران كنند. لابد ديگر شاهد پيك موتوري نخواهيم بود كه با شتاب از دل ترافيك مقصد هويزه به آفريقا و بالعكس را جهت انتقال حلقه ي فيلم طي كند. و نيز فروش بليت ها هم آنلاين است و نيازي به تشكيل صف هاي طولاني پشت گيشه نخواهد بود.
  به هر روي آن طور كه در خبرها آمده، 28 فيلم براي جشنواره مشهد انتخاب شده اند كه برنامه ي آن هم اعلام شده است. كه البته با نگاهي حتي گذرا هم به ليست اين فيلم ها مي توانيم غيبت فيلمسازان و فيلم هاي مهمي را حس كنيم. اينكه سياست مسئولين برگزاري جشنواره در انتخاب فيلم ها چه بوده بر ما نامعلوم است اما كمي اين موضوع براي علاقه مندان سينما سوال برانگيز خواهد بود.
  گذشتن از كنار اسم فيلمساز بزرگ سينماي كشور، استاد داريوش مهرجويي راحت نخواهد بود. علاقه مندان سينما از فيلم هاي گاو، هامون، اجاره نشين ها و مهمان مامان او خاطره ها دارند. فيلم استاد مهرجويي "چه خوبه كه برگشتي" است كه در تهران و در بخش سوداي سيمرغ سي و يكمين دوره جشنواره بين المللي فجر اكران خواهد شد اما ما از ديدن آن محروميم.
  بهرام توكلي ديگر كارگرداني است كه فيلم "آسمان زرد كم عمق" او در فهرست فيلم هاي جشنواره مشهد ديده نمي شود. توكلي در سال هاي اخير بخصوص با فيلم هاي "اينجا بدون من" و "پرسه در مه" طرفداران زيادي در سينماي ايران پيدا كرده است.
  از ديگر كارگرداناني كه در جشنواره امسال مشهد غايب خواهند بود عليرضا داوودنژاد است. قديمي ترها فيلم هاي "عروس" و "نياز" او را حتما خوب به ياد دارند. جوان ترها هم او را با فيلم "مرهم" خوب مي شناسند. بهرحال فيلم داوودنژاد كه عنوانش "كلاس هنرپيشگي" است در جشنواره مشهد اكران نخواهد شد.
  از ديگر غايبين جشنواره بايد از كارگردانان و فيلم هاي زير نام برد:
  فيلم مسعود ده نمكي با عنوان "رسوايي"، مازيار ميري و فيلمش يعني "حوض نقاشي"، فرامرز قريبيان و فيلم "گناهكاران".
  به هر روي و با همه ي اين شرايط منتظريم كه جشنواره رسما با اكران فيلم ها، كار خود را آغاز كند تا از ديدن فيلم هاي آن لذت ببريم و عطش سينمايي خود را سيراب كنيم.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام