فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • چند سیمرغ برای یک«استرداد»کافیست؟

  ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
  تعداد نظر :(#)

  چند سیمرغ برای یک«استرداد»کافیست؟


  کارگردان فیلم «استرداد» در خصوص نحوه داوری جشنواره گفت: حق فیلم «استرداد» بیشتر از این بود و فکر می‌کنم کمی داورها کم لطفی کردند اما در مجموع باید طبق قاعده راضی باشیم

 • علی غفاری گفت: در مورد نمایش فیلم‌ها، کیفیت صدا و نظم جشنواره فوق العاده بود اما تعداد تماشاگران و مراجعه کنندگان مثل سال‌های قبل مشکلاتی را به همراه داشت. فکر می‌کنم اگر کارت برای مخاطب صادر می‌شود باید همراه با شماره صندلی باشد تا شاهد هیچ گونه بی نظمی در این رابطه نباشیم.

  کارگردان فیلم «استرداد» در مورد نحوه داوری‌ها نیز توضیح داد: در مورد فیلم استرداد باید بگویم با اینکه این فیلم در چند رشته کاندید شده بود اما حقش بسیار بیشتر از این بود و فکر می‌کنم کمی داورها کم لطفی کردند اما در مجموع باید طبق قائده راضی باشیم.

  غفاری با بیان اینکه بسیاری از فیلم‌های جشنواره را دیده است گفت: فیلم‌ها بینابین بودند یعنی پنجاه پنجاه به سینما نزدیک بودند. پنجاه درصد که اصلا سینما نبودند و پنجاه درصد دیگر دیدنی بودند .

  وی در مورد عباسیان نیز خاطرنشان کرد: ایشان در مورد نحوه برگزاری جشنواره فوق العاده عمل کردند.

  علی اکبری: امسال به لحاظ کیفی شاهد اتفاق خوبی بودیم

  محسن علی اکبری گفت: امسال جشنواره فیلم فجر از نظر مدیریت در برنامه ریزی و همکاری فیلمسازان با مدیریت جشنواره شاهد اتفاق خوبی بودیم البته این نکته هم وجود دارد که در همه جشنواره‌ها چند فیلم وجود دارد که یا نمی‌رسد و یا دیر به جشنواره می رسد و شاید قضاوت در مورد آنها به درستی صورت نگیرد.

  به گزارش روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، تهیه کننده فیلم «استرداد» در ادامه افزود: خوشبختانه امسال همه فیلم‌ها طبق زمانی که تعریف شده بود رسیدند البته قطعا در بحث لابراتورارها کمی ترافیک بود اما در مجموع اتفاق خوبی بود که دوستان فیلمسازان کمی زودتر فعالیتشان را آغاز کنند اما در مجموع به جز فیلم خودم که با یک مشکل فنی مواجهه شد و ما مجبور شدیم یک روز کمتر به جدول بپیوندیم هیچ اتفاق خاصی در جدول برنامه رخ نداد و همه طبق برنامه‌های جدول به اکران درآمد.

  علی اکبری در مورد محل برگزاری جشنواره نیز گفت: بهترین مکان برای جشنواره فجر برج میلاد است و امیدوارم برج میلاد به عنوان کاخ جشنواره تصویب شود و مصوبه‌ای داشته باشد تا هنرمندان بدانند محل جشنواره ای برای جشنواره وجود دارد.

  وی در خصوص نحوه برخورد با میهمانان توسط کسانی که به عنوان حراست بودند توضیح داد:باید بگویم برخوردشان بسیار خوب بود و هیچ بی احترامی دیده نشد و همه عزیزان به میهمانان مخصوصا هنرمندان احترام می‌‌گذاشتند و ارزش خاصی قائل بودند. منتقدان و رسانه‌های هم امکان خوبی برای دیدن فیلم‌ها داشتند.

  وی در مورد نحوه عملکرد محمدرضا عباسیان گفت : هیچ گاه مدیریت را مختص به یک نفر نمی دانم. مدیریت یک فکر و تفکر برنامه را اعلام می کند اما مهمتر از آن این موضوع است که تیم زیردست مدیر چقدر موفق عمل کند اگر تیم خوبی در کنار عباسیان نبود قطعا اتفاق خوبی نمی افتاد . بهرحال این کار گروهی بود و دبیری ایشان بسیار خوب بود.

  علی اکبری در مورد کیفیت دیگر فیلم‌های جشنواره نیز خاطرنشان کرد: خوشبختانه کیفیت فیلم ها بالاتر از سال قبل بود اما متاسف شدم که بسیاری از این فیلم ها به بخش مسابقه راه پیدا نکرد البته علتش محدودیت بود. یکی دیگر از نکات مثبت جشنواره زحمتی بود که آقای محقق به عنوان سینمای سه بعدی کشیده بود. ایشان 15 سال است که در مورد این بحث کار می کند و بهرحال می توان گفت یکی از نوآوریهای جشنواره سینمای سه بعدی بود که امیدوارم ایشان بتوانند این راه را ادامه دهند و ما در سال های آتی با تعداد بیشتری از فیلم های سه بعدی مواجهه باشیم.

  وی همچنین در خصوص اهداء جوایز گفت: با توجه به اینکه فیلم استرداد بعد از سالها رکورد چهارده کاندیدا را در رشته های مختلف کسب کرد توقع آن می رفت که حداقل به مدیر فیلمبرداری، مدیر هنری و همچنین آهنگساز فیلم سیمرغ اهدا گردد.اگر داوران محترم نگاه جوان گرایانه داشتند انتظار می رفت تا محسن بابایی طراح گریم و علی غفاری کارگردان هم از این جوایز بهره مند شوند اما از آن جا که جایزه بهترین فبلم، به این فیلم اهدا گردید به این موضوع می توان نگاه فراگیر داشت و تمامی کاندیده ها در رشته های مختلف را برنده سیمرغ اعلام و مجموعه جایزه بهترین فیلم به کل عزیزان از سوی اینجانب اهدا می‌شود

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام