فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • عیاری: نمی‌دانم «خانه پدری» در آینده اکران می‌شود یا نه؟

  ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
  تعداد نظر :(#)

  عیاری: نمی‌دانم «خانه پدری» در آینده اکران می‌شود یا نه؟


  کارگردان فیلم «خانه پدری» درباره سه سال توقیف بودن فیلم خود، عنوان کرد:نمی دانم این فیلم در آینده اکران می شود یا نه؟ اما ناراحتم که با اکران نشدن این فیلم عده زیادی از دیدن آن محروم می شوند. بودن این فیلم در بخش خارج از مسابقه باعث می شود تلاش دوستان بازیگر و عوامل دیگر دیده نشود.

 • نشست خبری فیلم سینمایی «خانه پدری» با حضور کارگردان، بازیگران و سعید عقیقی به عنوام منتقد و مجری در سالن سعدی برگزار شد.

  در ابتدای این نشست کیانوش عیاری کارگردان «خانه پدری» در مورد حضور فیلمش در جشنواره سی و دوم گفت: می گویند این فیلم تلخ است و سه سال است که توقیف شده اما هر بار که فیلم را می بینم نمی دانم دلیل توقیفش چیست؟ در این مدت استنباط های واهی دوستان دلیل توقیف فیلم بود.


  وی درباره حضور این در بخش خارج از مسابقه اظهار داشت: نمی دانم این فیلم در آینده اکران می شود یا نه؟ اما ناراحتم که با اکران نشدن این فیلم عده زیادی از دیدن آن محروم می شوند. بودن این فیلم در بخش خارج از مسابقه باعث می شود تلاش دوستان بازیگر و عوامل دیگر دیده نشود.


  عیاری درباره کار کردن در موضوعات اجتماعی عنوان کرد: خیلی علاقه ای به ساخت فیلم های اجتماعی ندارم و به نظرم فیلمساز باید بسته به محل زیستی خود موضوعات محیط اطرافش را رصد کند و آن را انعکاس بدهد. من اشتیاقی ندارم به عنوان فیلمساز اجتماعی شناخته شوم و اگر فیلمساز چیزی در چنته داشته باشد خوشا به حال مخاطب. اما اینکه این فیلم را ساختم از سال ۵۵ با شنیدن این خبر که برای یکی از اهالی شهر اهواز که محل تولد و زندگی بوده است اتفاق افتاده چیزی حدود سی و چند سال به فکر ساختن این فیلم بودم که بالاخره توانستم آن را بسازم.

  عیاری در پاسخ به این پرسش که چرا در فیلمش سیاه نمایی کرده است، گفت: من از مسائل روز جامعه ام صحبت می کنم.آ یا واقعا در اطراف ما چنین اتفاقاتی که در فیلم دیدیم، نمی افتد؟ من علاقه ای به سیاه نمایی ندارم اما چطور می توانم از مسائل جامعه ام به راحتی عبور کنم؟ منظور من تعصباتی است که در سطح نازل ترش در جامعه به صورت یومیه درآمده است.


  در ادامه این نشست، مهدی هاشمی عنوان کرد: اولین باری است که جنایت به این هولناکی در تصویر و پرده سینما برای مخاطب تصویر می شود و ما در سالن سینما کنار هم این اتفاقات را می بینیم. من قبل از حضور در فیلم های عیاری بازیگر حرفه ای بودم و هنوز هم هستم اما با بازی در فیلم های این کارگردان از مقام یک بازیگر حرفه ای به درجه هنروری ارتقا پیدا کردم و در آثار او به مقام نابازیگر رسیدم و بهترین کارهایم بازی هایی است که در فیلم های او داشتم.


  نازنین فراهانی نیز بیان کرد: هر کس در کارهای کیانوش عیاری بازی می کند قطعا بهترین بازیش را ارائه می دهد و او تنها کارگردانی است که در آثارش نمی توانی بازی کنی بلکه باید زندگی کنی.


  ناصر هاشمی که در این فیلم فصلی از جوانی مهدی هاشمی را ایفای نقش کرده بود، گفت: حقیقتش این است که خودم هم دوست نداشتم میانسالی مهدی را بازی کنم اما وقتی کارگردان اثر کیانوش عیاری است برایم آزار دهنده نیست و اگر بعد از این هم قرار باشد من و مهدی در آثار آقای عیاری حضور داشته باشیم و من میانسالی مهدی را ایفا کنم، می پذیرم.


  شهاب حسینی یکی دیگر از بازیگران این فیلم «خانه پدری» درباره تجربه حضورش در این فیلم سینمایی عنوان کرد: کار کردن با کیانوش عیاری خواست و آرزوی هر بازیگری است. او کارگردان تاثیر گذار زندگی من است و من با فیلم های او زندگی کردم و امیدوارم باز هم این فرصتش پیش بیاید که مقابل دوربین او بازی کنم.


  منبع:سینما پرس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام