فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • برنامه اي سفارشي به نام هفت

  ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
  تعداد نظر :(#)

  برنامه اي سفارشي به نام هفت


  يادداشت نویسنده ی مشهد سینما در نقد ويژه برنامه ي سينمايي هفت در ايام جشنواره

 • به قلم: محمدعلي محمدپور
  امروزه در برگزاري هر جشنواره و رويداد بخصوص اگر در سطح ملي هم، اتفاق بيفتد رسانه جزء جدايي ناپذير آن بوده كه بايد به كار خود يعني اطلاع رساني، انعكاس واقعيت جشنواره و مهم تر از همه نقد اين رويداد بپردازد.
  و در اين بين، تلويزيون به عنوان رسانه اي فراگير و ميليوني يكي از موثرترين رسانه ها در اطلاع رساني و انعكاس واقع نماي جشنواره اي ملي همچون جشنواره فيلم فجر خواهد بود. در جشنواره امسال فيلم فجر، از اين كه متوجه شديم برنامه ي هفت قرار است هرشب از شبكه سه روي آنتن برود و از مقر جشنواره اطلاع رساني و معرفي و تحليلي بر اتفاقات و فيلم هاي جشنواره باشد بسي خوشحال شديم.
  ما خوشحال بوديم كه تلويزيون مي خواهد جشنواره را پوشش دهد، خوشحال بوديم كه رسانه ي ملي اهميت رويداد را درك كرده و قصد كمك به هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره دارد. اما دريغ كه اين خوشحالي چندان هم برقرار نماند. با چندشب تماشاي برنامه ي هفت، سازندگانش ما را نااميد كردند. خبر از نقد فيلم هاي جشنواره و عملكرد آن شنيده بوديم ولي در عمل، در عمل چيزي جز يك برنامه سفارشي كه بلد است همه چيز را خوب نشان دهد نديديم.
  آيا مشكل كسادي گيشه هاي سينما و همراهي نكردن مخاطب با سينما با سرپوش گذاشتن بر مشكلات و به به و چه چه راه انداختن حل مي شود؟ متاسفانه برنامه ي هفت در اين شب ها چيزي جز تعريف ها و تمجيدهاي رسانه اي براي جشنواره نيست. برنامه با دعوت عوامل فيلم ها اجرا مي شود، وجلساتي كه منتقدي در آن ديده نمي شود. عوامل محترم هر فيلم هم كه ناگزير(!) به تعريف از اثر خود مي پردازند و بعضي بازيگران و كارگردانان محترم اثر خود را واجد بهترين سطوح كيفي و فني مي دانند. و البته كاملا هم طبيعي است كه آن ها ماست خود را ترش ندانند. و مشكل اينجاست كه صندلي يك منتقد در جمع صتدلي ها در دكور برنامه جايش خالي است. هر فيلم را به چند دقيقه به به و چه چه مي كنند و مي روند سراغ بعدي. و اينجا مخاطب است كه با پيش زمينه ي ذهني مثبت وارد سالن سينما مي شود پس از نشستن بر صندلي و تماشاي فيلم متوجه كيفيت واقعي اثر مي شود و سرخورده از هرچه سينماست برمي گردد.
  سوال اساسي اينجاست كه آيا مسئولين عزيز سينمايي، به جاي افزايش سطح كيفي جشنواره و فيلم ها، بهترين راه حل براي داغ شدن جشنواره شان را در اين ديده اند كه سرپوش بر ضعف ها بگذارند و همه چيز را به ظاهر خوب نشان دهند؟

  مشهد سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام