فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • سیمرغ بلورین جشنواره رونمایی شد

  ۱۳۹۱/۱۱/۰۸
  تعداد نظر :(#)

  سیمرغ بلورین جشنواره رونمایی شد


  «ابراهیم حقیقی» اولین سیمرغ بلورین حجمی جشنواره فیلم فجر را رونمایی کرد

 • در نشست رسانه‌ای دبیر جشنواره سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر که در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد ابراهیم حقیقی طراح پوستر و سیمرغ جشنواره، از اولین سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر رونمایی کرد.

  وی پس از رونمایی از سیمرغ گفت: سال 64 نشانه سیمرغ را آماده کردیم، سال 65 طراحی سیمرغ انجام شد، از ابتدا نیز قرار بود سیمرغ به صورت بلورین آماده شود اما مصالح موجود این اجازه را به ما نمی‌داد و ما توانستیم از برنز و ریخته‌گری سیمرغ را برای جشنواره فیلم فجر آماده نماییم. از همان ابتدا می‌خواستیم مفاهیم نشانه سیمرغ بازتاب‌دهنده نور باشد و به همین دلیل مصالح شیشه در آن استفاده کردیم و سال 66 سیمرغ پایدار شد.  وی در ادامه به سیمرغ بلورین این دوره از جشنواره و روند شکل‌گیری آن اشاره کرد و گفت: سیمرغ بلورین اولین سیمرغی است که حجم کریستال و بلورین دارد از ابتدا نیز با پیگیری‌های دفتر جشنواره و بنیاد فارابی به ساخت چنین سیمرغی فکر می‌کردیم، با سازندگان کشور چک که بهترین کریستال‌ها را فراهم می‌کنند تماس‌هایی برقرار کردیم، نمونه‌های مختلفی آماده شد اما مطلوب ما نبود سال گذشته نمونه‌ای را آماده کردند اما به دلیل همزمانی جشنواره فجر و تعطلات ژانویه به دست ما نرسید. با همیاری دوستان اولین بار سیمرغ تبدیل به حجم شده است.

  وی در ادامه گفت: البته نقیصه‌هایی دارد امیدواریم به ظرافت مطلوب و نهایی دست یابیم. امکان ساخت سیمرغ در ایران به این صورت وجود نداشت

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام