فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • رئیس سازمان سینمایی کشور عنوان کرد

  ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
  تعداد نظر :(#)

  رئیس سازمان سینمایی کشور عنوان کرد


  خرید تجهیزات نمایش دیجیتالی برای شهرستان‌ها

 • : جواد شمقدری گفت: تجهیزات نمایش دیجیتال برای شهرستان‌ها را خریداری کرده‌ایم که امیدواریم تا زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر به دستمان برسد.
  خبرگزاری فارس: خرید تجهیزات نمایش دیجیتالی برای شهرستان‌ها  رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: جشنواره فیلم فجر آغازگر فصل نوینی برای سینمای ایران است به گونه‌ای که می‌تواند مسیر جدیدی را برای این سینما ترسیم نماید.

  جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی کشور در گفتگو با روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: بی شک همه جشنواره‌ها و به ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر فرصتی است برای بازنگری وهم فکری یک دوره از تولیدات سالانه فیلم هایی که در راستای اهداف جشنواره ساخته و برنامه ریزی شده‌اند، لذا هردوره‌ای از جشنواره فیلم فجر می‌تواند ترسیم کننده مسیر جدیدی برای سینمای ایران باشد، به نوعی که می‌توان از آن به عنوان آغازگر فصل نوینی برای سینمای ایران یاد کرد.

  وی با بیان اینکه اگر فیلم‌های تولید شده در جشنواره فیلم فجر فرصت نمایش پیدا نکنند، شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرند، ادامه داد: جشنواره فیلم فجر نقطه آغازی برای شکوفایی هر ساله سینمای ایران است و از این جشنواره می‌توان به بهار سینمای ایران یاد کرد که می‌تواند نوید دهنده حیات جدیدی از سینمای ایران باشد، البته آن چیزی که می‌تواند به عنوان ثمرات آن سال محسوب شود همان ارتباط مخاطب با سینمای ایران خواهد بود که در جشنواره فیلم فجر تجلی پیدا می‌کند.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا جشنواره فیلم فجر توانسته است معرف خوبی برای سینمای ایران به سایر کشورها باشد یادآور شد: برای کسانی که از سایر کشورها در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کردند و سینمای ایران را از نزدیک دیدند، قطعا جشنواره فیلم فجر موثر بوده اما آیا اینکه جشنواره فیلم فجر در ابعاد گسترده و میلیاردی کارکردی داشته است را باید عرض کنم که نداشته و باید تلاش شود تا به این کارکرد دست پیدا کنیم.

  به گفته وی باید رسانه‌ها و بخش خصوصی برای معرفی سینمای ایران به سایر ملل تلاش مضاعفی به خرج دهند تا فیلم‌های ایرانی از مرزهای داخلی فراتر رود.

  رئیس سازمان سینمایی کشور در مورد برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر علاوه بر تهران در شهرستان‌های دیگر نیز اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر دارای ویژگی‌های کاملا بومی است که به همین علت کاملا متفاوت با دیگر جشنواره‌های دنیا است و یکی از آن ویژگی‌ها همان است که ما همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر در تهران، آن را در شهرستان‌ها هم به نمایش درمی‌آوریم واین ابتکاری است که در سال‌های اخیر به آن توجه زیادی شده و بر روی آن سرمایه گذاری گردیده است تا ما در راستای توسعه عدالت گام برداشته باشیم، به گونه‌ای که هنرمندان و مخاطبین شهرستانی نیز همچون هنرمندان و مخاطبین تهرانی‌ها در جریان تولیدات سینمای ایران قرار بگیرند و در این جشن ملی مشارکت داشته باشند.

  شمقدری تصریح کرد: ما در سال‌های گذشته سعی کردیم فیلم‌های جشنواره فیلم فجر را بین 10 الی 15 شهرستان به نمایش بگذاریم، هرچند که این کار برای ما هزینه‌هایی را در برداشته است اما ما به هر حال مصر بودیم که این کار اجرایی شود لذا امسال نیز علی‌رغم کاهش بودجه سازمان سینمایی و همچنین کاهش بودجه و اعتبارات استان‌ها بازهم تلاش کردیم، هرچند که شاید نتوانیم مثل سال قبل آن را گسترش بدهیم، این جشنواره را در شهرستان‌ها نیز برگزار کنیم البته ما ابتکاری دراین زمینه به خرج دادیم و به امید خدا اگر به ثمر برسد قرار است که اکران دیجیتالی در شهرستان‌ها داشته باشیم و به همین منظور تجهیزاتی را خریداری کردیم که امیدواریم تا زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر به دستمان برسد، البته در تهران نیز نمایش‌ها به صورت دیجیتالی خواهد بود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر 5 شهرستان تا زمان برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، تجهیزات پخش دیجیتالی آنها آماده خواهد شد که مشهد، اصفهان، رشت و دو شهردیگرخواهند بود اما برای بقیه شهرستان‌ها این امر بستگی به این دارد که ما چقدر بتوانیم امکانات نمایش دیجیتالی را در آن شهرستان‌ها مستقر کنیم.

  شمقدری در مورد بازار فیلم جشنواره فجر افزود: جشنواره‌های مهم دنیا شاید یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایشان بازار فیلم باشد که در عمل کارکرد آن بیشتراز جشنواره خواهد بود. در ایران نیز بازار فیلم جشنواره فجر یکی از بهترین بازارهای آسیا و خاورمیانه خواهد بود؛ چرا که دراین جشنواره، فرصت مغتنمی است تا شرکت‌های سینمایی که از کشورهای مختلف در این بازار حضور دارند، فیلم‌هایشان را در این جشنواره عرضه کنند و امیدوارم که طرف ایرانی نیز بتواند فیلم‌های خود را به کمپانی های زیادی بفروش برساند.

  رئیس سازمان سینمایی کشور اضافه کرد: سینمای ایران به دلیل ویژگی‌های خاص خودش می‌بایست در بازار فیلم روش‌های متفاوتی را اعمال کند وآن رویه‌ای که تا کنون طبق روال معمول در اکثر بازارهای فیلم دنیا وجود داشته برای ما راضی کننده نبوده است و به همین جهت امسال تلاش می‌کنیم فضای تازه تری را در بازار جشنواره فیلم فجر ایجاد کنیم تا بتوانیم با یک حجم بیشتری از مبادلات فیلم بین ایران و دیگر کشورها و همچنین بین کشورهای مختلف که در بازار حضور پیدا می‌کنند حضور داشته باشیم.

  وی ابراز امیدواری کرد با روش‌ها و ابتکارات جدید بتوان در رونق بخشی بازار فیلم ایران که در حاشیه جشنواره فیلم فجربرگزارمی‌شود، موثر بود.

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام