فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • گزارشی از نشست پرسش و پاسخ فیلم «تمشک» در کاخ جشنواره

  ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  تعداد نظر :(#)

  گزارشی از نشست پرسش و پاسخ فیلم «تمشک» در کاخ جشنواره


  سامان سالور درباره فیلمنامه «تمشک» تاکید کرد: «به نظرم فیلمنامه «تمشک» ویژگی های زیادی دارد؛ از جمله شخصیت های درست و اندازه و پایان امیدوار کننده، که مرا وا داشت تا این فیلم را بسازم.»

 • عصر امروز و در پنجمین روز از سی‌ودومين دوره جشنواره فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم «تمشک» به کارگردانی سامان سالور، با حضور این کارگردان و سایر عوامل سازنده فیلم، در سالن سعدی برج ميلاد برگزار شد.

  سامان سالور کارگردان فیلم «تمشک» در این نشست گفت: «فیلمساز تا داستانی را دوست نداشته باشد آن را نمی سازد. در اواخر دولت قبلی شرایط خوبی بر اهالی سینما نگذاشت. بعد از هفت بار نوشتن فیلمنامه و رسیدن به کلمه تعامل، بعد از یک سال و چهار ماه اتفاق افتاد. بهانه های دوستان این بود چه لزومی دارد که چنین مسایلی مطرح شود؛ چرا می خواهی در مورد رحم اجاره ای کار کنی. خوشبختانه فیلمسازان نسل جدید دوست دارند روی سوژه هایی کار کنند که تفکر بر می انگیزد.»

  سالور درباره سوژه این فیلم توضیح داد: «قصه رحم اجاره ای بهانه ای برای این بود که ما روابط میان آدم ها را نشان دهیم. ما دوست داشتیم قصه ای را روایت کنیم که در عین توانایی ارتباط با مخاطب و غافلگیری مخاطب، بتواند ریتم مناسبی را ایجاد کند و در رفت و برگشت های قصه، بیننده قصه را از دست ندهد.»

  سالور همچنین درباره فیلمنامه «تمشک» تاکید کرد: «به نظرم فیلمنامه «تمشک» ویژگی های زیادی دارد؛ از جمله شخصیت های درست و اندازه و پایان امیدوار کننده، که مرا وا داشت تا این فیلم را بسازم.»

  هایده صفی یاری تدوینگر این فیلم نیز گفت: «وقتی وارد کار می شوم هر ایده ای که دارم به کارگردان پیشنهاد می دهم. رفت و برگشت ها در فیلمنامه هم بود، پیشنهادهایی هم من دادم که آن ها اعمال شد.»

  نیکی کریمی بازیگر فیلم «تمشک» نیز متذکر شد: «از سال پیش تصمیم گرفتم که انتخابم برای بازی، در کار فیلمسازان جوان و کسانی که می خواهند تجربه های نو انجام دهند و هدفشان سرگرمی نیست باشد. دو فیملی که امسال دارم هر دو فیلم های آبرومند و سالمی هستند.»

  وظیفه شناس مسوول جلوه های ویژه این فیلم نیز توضیح داد: «فیلم ها در ایران بودجه محدود دارد. به هر حال در صحنه تصادف تا جایی که توانستم سعی کردم که آن را طبیعی در بیاورم.»

  سمیرا حسن پور که اولین تجربه بازی در یک فیلم سینمایی را دارد، نیز در این نشست گفت: «این اولین تجربه سینمایی ام بود و خوشحالم که این اولین تجربه ام بود؛ زیرا کار کردن در چنین فیلمی و با این عوامل بسیار لذت بخش است. اما در عین حال برای اولین کار سینمایی کار سنگینی بود.»

  مهدی پاکدل هم درباره بازی در این فیلم توضیح داد: «در دوره پیش تولید جلسات دور خوانی متعددی داشتیم. هر کدام از بازیگران هر جلسه شناسنامه افرادی که قرار است بازی کنند می آوردند. در آن جلسات یک نمای کلی از کاراکتری که قرار است بازی کنیم به دست آوردیم.»


  منبع:سینما نگار
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام