فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • شمقدری: اختلافات موجود ناشی از عدم توجه به ماهیت سینماست

  ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
  تعداد نظر :(#)

  شمقدری: اختلافات موجود ناشی از عدم توجه به ماهیت سینماست


  دبیر سی‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در آیین افتتاحیه گفت: اختلافات صنفی، اجرایی و بحران‌هایی که یاد می‌شوند ناشی از ضعف‌های عدم توجه به ماهیت سینما است.

 • «محمدرضا عباسیان» دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم فجر ضمن عرض سلام و ادب به حضار گفت: قرار بر مبارکی ایامی است که مردمانش تاج شاهی به زمین افکند و دل در گرو انقلاب اسلامی دارند. سی‌مین جشنواره فجر اجماع هفت هنر است و من که روزگاری کودک انقلاب‌ بودم در میانسالی دبیرش شدم. پوست‌اندازی زیبایی است.

  وی در ادامه گفت: من در ایام جشنواره به اندازه عمرم گفتم و نوشتم انقلاب هوشیارمان کرد که آمار و شمارگان کم می‌آورند در مقابل فجر هنر. هرچه کردیم به اندازه قد بلند انقلاب و سینمای ایران کم است. بلندی قد انقلاب کوچکی ما را می‌نماید. امیدوارم در اختتامیه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  در ادامه آیین افتتاحیه جشنواره فیلم فجر جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی با خوش‌آمدگویی به سینماگران و مهمانان خارجی و حضور دکتر محمد حسینی گفت: همزمان با میلاد پیامبر سی‌ و چهارمین دهه فجر را آغاز می‌کنیم و اولین سال پس از سه دهه سینما را پشت‌سر می‌گذاریم باید برای آینده و رسیدن به افق بلند سینمای ایران پایه‌گذاری کنیم فارغ از افت‌وخیزها، چالش‌ها و رویش‌ها را ارزیابی می‌کنیم.

  وی در ادامه گفت: سینمای ایران سه ویژگی مهم دارد، پدیده قابل اعتنا و شگفت‌انگیزی است که در عرصه داخلی و خارجی جایگاه مؤثری دارد. ظرفیت فکری و محتوایی و مهارت‌های سرشاری در اختیار سینما است. ایران پیشرفته در پرتو آسمانی برای حضور در رقابت‌های جهانی به شدت محتاج سینمای پیشرو و مؤثر و کارآمد است.

  وی در ادامه توضیح داد: شناخت موقعیت و ظرفیت موجود، نحوه طراحی بدون تعصب با آن روبه‌رو شویم. اهتمام و جدیت مدیریت کنونی بر جهان محدود کردن فرهنگ‌ها و تمدن‌های مستقل است که از جمله ایران اسلامی و کشورهای منطقه در معرض تهاجم هستند.

  شمقدری در ادامه به نکته دوم از سینمای ایران اشاره کرد و گفت: دانش بصری و استفاده از فناوری باعث شده دیگر نتوان با بن‌مایه ضعیف هنری مخاطب را جذب کرد و نکته سوم اینکه سینما اهمیت خاصی دارد به جای انکار باید آن را شناخت و روش درست آن را آموخت. سرگرمی ماهیت اصلی سینما است و نیاز به جذب اعتبار و پول دارد. سینما اثرگذار است و باید راه آینده آن را مهندسی کرد. اختلافات صنفی، اجرایی و بحران‌هایی که یاد می‌شوند ناشی از ضعف‌های عدم توجه به ماهیت سینما است.

  رئیس سازمان سینمایی در ادامه گفت: جشنواره آغاز فصل جدید از سینما است حضور چهار نسل حاوی پیام‌هایی است نسل چهارم زنگ خطری را برای همه رقبایی که در سینما حضور دارند به صدا درمی‌آورد. نسل دوم و سوم سینماگران در جستجوی مسیرهای طی نشده و در حسرت راههای نرفته و جبران آن هستند. در ادامه تلاش‌های نسل او نشان می‌دهد سینما بی‌رحم است و فناوری و اطلاعات آن مهارشدنی نیست باید در کنار تجربه‌ها اصول و قواعد را رعایت کرد و به آن احترام گذاشت.

  وی در خاتمه افزود: در هفته‌های اخیر اعلام می‌شود به جشنواره فرصتی برای همدلی است امیدواریم این انتظار با مدیریت و دبیر جشنواره عملی شود ایشان مؤظف شدند در مشی جشنواره اجرای برنامه‌ها و انتخاب‌ها همدلی را رعایت کنند. سیمرغ بلورین بعد از سه دهه قاب‌نشینی از سطح عبور کرد و در فضا بالا گشود امیدواریم سینمای ایران نیز در فضای بیکران احساس و عاطفه اوج بگیرد

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام