فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • گزارشی از نشست پرسش و پاسخ فیلم «کلاشینکف» در کاخ جشنواره

  ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
  تعداد نظر :(#)

  گزارشی از نشست پرسش و پاسخ فیلم «کلاشینکف» در کاخ جشنواره


  سعید سهیلی کارگردان «کلاشینکف» درباره ایده اولیه این فیلم گفت: «همیشه در ذهن من یک عکس شکل می گیرد و وقتی آن عکس مرا درگیر می کند به قدری به آن فکر می کنم تا داستان آن خلق شود. تصویر اولیه من این بود که پسری دست دختربچه ای را گرفته و در دست دیگرش اسلحه کلاشینکف وجود داشت و این تصویر تبدیل به فیلمنامه اثر و ساخت آن شد.»

 • در عصر هشتمین روز از سی‌ودومين دوره جشنواره فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم «کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی، با حضور این کارگردان و سایر عوامل سازنده فیلم، در سالن سعدی برج ميلاد برگزار شد.

  سعید سهیلی کارگردان «کلاشینکف» درباره ایده اولیه این فیلم گفت: «همیشه در ذهن من یک عکس شکل می گیرد و وقتی آن عکس مرا درگیر می کند به قدری به آن فکر می کنم تا داستان آن خلق شود. تصویر اولیه من این بود که پسری دست دختربچه ای را گرفته و در دست دیگرش اسلحه کلاشینکف وجود داشت و این تصویر تبدیل به فیلمنامه اثر و ساخت آن شد.»

  سهیلی ادامه داد: چند فیلم هست که در دوران کودکی و نوجوانی مرا درگیر کرده بود که از جمله آن می توان به فیلمهای «لئون» و «تنگنا» و «قیصر» اشاره کرد. یادم نمی آید که چرا تصاویر فیلم «لئون» را انتخاب کردیم به دلیل تاثیر نوستالژیک این آثار باشد.

  سهیلی درباره پایان بندی فیلمش گفت: «برای هر فیلم می توان صد نوع پایان بندی در نظر گرفت. حسم این بود وقتی عادل در زندگی فیزیکی نمی تواند به خواسته های خود برسد، در فاصله مرگ و زندگی به آن ها دست یابد. به هر حال پایان بندی سلیقه ای است.»

  رضا عطاران بازیگر «کلاشینکف» در نشست رسانه ای این فیلم، درباره دیالوگ هایش گفت: «در همه کارها سعی می کنم که دیالوگ ها را برای خودم کنم. در این فیلم هم با کمک آقای سهیلی این اتفاق افتاده است.»

  سعید سهیلی درباره انتخاب بازیگران و بازی رضا عطاران در فیلمش گفت: «با اکثر بازیگرانی که می خواهم قرارداد ببندم اول درباره دستمزد و بعد هم درباره عنوان بندی صحبت می شود. اینبار هم همین اتفاق افتاد. بعضی بازیگران مثل رضا عطاران قیمت ندارند و وی غنیمتی برای سینمای ایران است. عطاران شرط کرد که اسمم در تیتراژ به عنوان بازیگر دوم درج شود زیرا من بازیگر اول فیلم نیستم و این بازیگر اصرار داشت که این اتفاق رخ دهد. بعد از خواهش به من امر کرد که اینکار را انجام دهم و من از وی تشکر می کنم و دست او را می بوسم که همیشه برای کار خود اهمیت قائل است.»

  سهیلی همچنین درباره فیلمبرداری دوربین روی دست «کلاشینکف» توضیح داد: «جاهایی لازم بود که دوربین روی دست باشد، مثل صحنه بهشت زهرا. به نظرم دوربین با سه پایه معنا می یابد. خیلی علاقه نداشتم که بازی هایی با دوربین داشته باشم؛ بیشتر دوست داشتم که زاویه دید خودمان و تماشاچی مهم است.»

  شهرام حقیقت دوست بازیگر فیلم «کلاشینکف» گفت: «قبلا نیز با سعید سهیلی کار کرده بودم و از همکاری کوتاهم با او در فیلم «کلاشینکف» بسیار خوشحال شدم؛ فیلم را با «آواتار» مقایسه نمی کنم، اما با او ارتباط برقرار کردم.»

  اندیشه فولادوند دیگر بازیگر فیلم «کلاشینکف» نیز در این نشست از بازی در فیلم سعید سهیلی ابراز خوشحالی کرد و اظهارداشت: «من از فیلم هایی که قهرمان دارد و اسلحه در آن حرف می زند خوشحالم.»

  ساعد سهیلی بازیگر نقش اصلی فیلم «کلاشینکف» نیز از اینکه در این فیلم بازی کرده ابراز خوشحالی کرد.

  سیعد سهیلی پدر ساعد سهیلی در این لحظه از ساعد گلایه کرد که چرا در فیلم «چندمتر مکعب عشق» بهتر از فیلم پدرش ایفای نقش کرده است.

  سهیلی تاکید کرد: فیلم «چند متر مکعب عشق» فیلمی بسیار عالی است و ساعد در آن بسیار زیبا بازی کرده است.

  ناصر چشم آذر آهنگساز «کلاشینکف» نیز در نشست این فیلم گفت: «برای اولین بار که فیلم را دیدم، شخصیت ها در این فیلم به هم گره خورده بودند. این چیزی بود که من را کمک می کرد با رعایت حال و هوای فیلم و درگیری ها و حادثه هایی که پیش می آید آهنگ را آماده کنم. کار را با مشورت اقای سهیلی آغاز و از همان جا شروع شد و بقیه در مسیر فیلم ساخته و پرداخته کردیم.»


  منبع:سینما نگار
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام