فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • گزارشی از نشست پرسش و پاسخ فیلم «خواب زده ها» در کاخ جشنواره

  ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  تعداد نظر :(#)

  گزارشی از نشست پرسش و پاسخ فیلم «خواب زده ها» در کاخ جشنواره


  فریدون جیرانی در این نشست، گفت: بعد از فیلم «من مادر هستم» نمی توانستم مجوز بگیرم.

 • یک ملودرام نوشته بودم و نه ماه منتظر بودم که پروانه ساخت بگیرم که در نهایت ندادند. ما فیلمساز بخش خصوصی هستیم و تنها کارمان فیلم سازی است. یک ملودرام پیشنهاد شد که بسازیم که در نهایت تصمیم گرفتیم کمدی رمانتیک ساخته شود. اگر فیلم را به جشنواره آوردم به این خاطر بود که بازیگران زحمت کشیده اند و دلم نمی خواست زحمت آنها هدر رود.
  Share on facebook Share on email Share on favorites Share on print | More Sharing ServicesMore

  به گزارش سینمانگار، عصر امروز و در نهمین روز از سی‌ودومين دوره جشنواره فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم «خواب زده ها» به کارگردانی فریدون جیرانی، با حضور این کارگردان و سایر عوامل سازنده فیلم، در سالن سعدی برج ميلاد برگزار شد.

  فریدون جیرانی در این نشست، گفت: «بعد از فیلم «من مادر هستم» نمی توانستم مجوز بگیرم. یک ملودرام نوشته بودم و نه ماه منتظر بودم که پروانه ساخت بگیرم که در نهایت ندادند. ما فیلمساز بخش خصوصی هستیم و تنها کارمان فیلم سازی است. یک ملودرام پیشنهاد شد که بسازیم که در نهایت تصمیم گرفتیم کمدی رمانتیک ساخته شود. اگر فیلم را به جشنواره آوردم به این خاطر بود که بازیگران زحمت کشیده اند و دلم نمی خواست زحمت آنها هدر رود.»

  جیرانی درباره این که در مقایسه با فیلم «صعود» خود چه جایگاهی به این فیلم قایل است، متذکر شد: «در تاریخ سینمای ایران کسی نیست که نقد فیلم خود را نوشته باشد. من نقد فیلم «صعود» را نوشته ام. کارگردانی فیلم «خواب زده ها» خیلی سخت بود. برخلاف «صعود» که کارگردانی اش را دوست نداشتم، اینجا کارگردانی فیلم را دوست داشتم و پای آن می ایستم.»

  جیرانی درباره تغییر لحن فیلم که جاهایی از کمدی به سمت تراژدی می رود یا برعکس، توضیح داد: «من جزو معدود کارگردان هایی هستم که فیلمنامه را برمبنای ژانر می سازم. این فیلم ایده ای از یک فیلم ایتالیایی است که سال ها پیش فیلمنامه اش را نوشته بودم، ولی این که چه نوع کمدی باشد شک داشتم. چیزی که در این فیلم کار را سخت کرده بود فانتزی خواب بود.»

  فرهاد اصلانی بازیگر فیلم «خواب زده ها» در این نشست گفت: «دوست داشتم فیلم بی دردسری کار کنم، زیرا قبلی ها از اکران پایین کشیده شد یا مجوز نگرفت. ضمن این که دوست داشتم شانس خود را در فیلم کمدی هم امتحان کنم.»

  ساره بیات یکی از بازیگران فیلم، نیز گفت: «در این جشنواره سه کار با سه گونه متفاوت داشتم. خوشحالم بگویم که در بازیگری متعهد هستم. امسال در کاری با معضل اعتیاد، یکی معضل زنان بی سرپرست و این کار نام آقای جیرانی و عوامل کار کافی بود که همکاری کنم. حال همه ما خوب نبود فکر کردم بعد از چند کار تلخ عاملی شوم که لبخندی روی لب شما بیاید.»

  رحمان سیفی آزاد تهیه کننده فیلم هم در این نشست حضور داشت و درباره فیلم توضیح داد: «تغییر ژانر فیلم به خاطر حاشیه هایی بود که برای کار قبلی آقای جیرانی پیش آمده بود.»

  منبع:سینما نگار
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام