فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • از بیرنگ، تا مهناز افشار/ انتقادها و سپس واکنش سازندگان سریال "عشق تعطیل نیست!": «از فرندز کپی برداری نکرده ایم»

  ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
  تعداد نظر :(#)

  از بیرنگ، تا مهناز افشار/ انتقادها و سپس واکنش سازندگان سریال "عشق تعطیل نیست!": «از فرندز کپی برداری نکرده ایم»


  هفته گذشته سریال تازه بیژن بیرنگ برای شبکه نمایش خانگی منتشر شد و در اختیار مخاطبان قرار گرفت. سریالی که به سبک سریال های کمدی ساخته شده و سعی شده به سبک این…

 • هفته گذشته سریال تازه بیژن بیرنگ برای شبکه نمایش خانگی منتشر شد و در اختیار مخاطبان قرار گرفت. سریالی که به سبک سریال های کمدی ساخته شده و سعی شده به سبک این نوع سریال ها هم وفادار باشد. هر چند تعدادی از مخاطبان از زمان انتشار این سریال به شباهت به یکی از کمدی های آمریکایی یعنی فرندز انتقاد کرده اند. به گزارش "کافه سینما" این انتقاد ها بلافاصله با واکنش سازندگان مواجه شد. بیژن بیرنگ( کارگردان سریال) که از زمان انتشار این سریال در بخش کامنت های صفحه اینستاگرامش با مخاطبان سریال در حال گفتگواست درباره این شباهت گفت:

  فکر نمی کنم قصه فرندز به ما ربطی داشته باشد. جز سبک کار یعنی کمدی سیت کام که همه از یک جا می آییم. این کار تجربه سختی است که در ادبیات ما نیست و دوست دارم کمکم کنید. بله من دقیقا از دکور فرندز استفاده کردم چون دکور زیباییه و دوازده سال قدیمی نشد.ه ولی سایر دکورها اریجینالن و این را هم به خاطر علاقه ام به استاد این نوع کار به من ببخشید. این کار مثلا تئاتره و اونور بهش می گن شو و جلوی مردم اجرا میشه. این سبک کار را باید شناخت و بهش عادت کرد.

  علی بیرنگ سازنده موسیقی عشق تعطیل نیست! هم درباره این انتقاد ها نوشته:

  در کار هنری سبک های مختلف وجود داره،اینکه در سبک سیت کام یا گَگ کُمیک کار بشه اسمش تقلید نیست.هر سبکی هم عناصر خودشو داره که صدای خنده در این سبک از عناصر جدایی نا پذیر این سبک هستش.ده ها سریال در آمریکا در این سبک وجود داره،پس باید بگیم از هم کپی کردن؟در مورد دکور،چرا بقیه دکورها رو نمیبینیم؟اون یک دکور عمدا شبیه فرندز ساخته شده؟چرا؟چون دوست داشتن اون دکور را و دلیلش را هم توضیح دادن. طبیعتا میشد به راحتی یک دکور دیگه مثل بقیه دکورها ساخته بشه.آیا در طول ۱۰ فصل سریال فرندز این قصه وجود داشته؟این دیالوگ ها؟کار کردن در استایل و سبک مشخص را تقلید ندونیم و بیاییم یک جور دیگه نگاه کنیم...

  همچنین مهناز افشار هم درباره این انتقادها نوشته است:

  سلام دوستان عزيز از اينكه نقدي داشته باشيم ولي با ادبيات محترم ،حتما تاثير بهتري خواهد داشت ، كه البته خيلي از شما عزيزان حتي بهتر از ادبيات شخصي من مينويسين و من ياد ميگيرم . در مورد مجموعه خانگي عشق تعطيل نيست ، بي شك من خيلي زياد وسواس و حساسيت داشته ام و اميدوارم در ادامه بهتر و بهتر شود ، در مورد شباهت به سريال فرندز ، متاسفانه من اين سريال را نديده ام و اميدوارم كه اگر شبيه شده ، در ادامه راه و مسير، قصه جاي خود را پيدا كند . تمام تلاش اين بوده براي اواين تجربه در شبكه خانگي ، كيفيت كار در همه جهات خوب باشد ، اما در نهايت وظيفه يك بازيگر با همه دقت و وسواس و سخت گيريهاش تا يك حدي در كيفيت خوب كار تاثير دارد ، مسئوليت بيشتر بي شك با كارگردان و گروه تهيه و توليد است . كمي صبر كنيم من هم چون شما منتظر قسمتهاي ديگر كار هستم و بهتر شدن آن تا بتوانيم كار را ادامه دهيم . كمي صبر ممنون و درچند پست قبل عرض كرده بودم سريال، متوقف شده . اينطور كه پروژه به ما اعلام كرد ، دلايل آن ، آماده نبودن قصه بطور كامل بوده و تا قسمت ٦ نوشته شده و مهم تر اينكه منتظر نظرات شما عزيزان بعد از ديدن چند قسمت از كار هستند . و نديدن فرندز براي من دليلش اين بوده كه جايگزينهاي ديگري داشته دوستان . كمي سليقه فردي من در انتخاب سريالها با تعدادي از شما فرق دارد و بي شك حتما فرندز را خواهم ديد .

  سریال عشق تعطیل نیست! پس از شام ایرانی، تجربه دیگری از سوی بیرنگ در شبکه نمایش خانگی، پس از مجموعه شام ایرانی است.

  منبع کافه سینما

  دی ماه 1393
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام