فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • معجزه امام رضا(ع) در مستند «پرواز 320» تصویر می‌شود

  ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
  تعداد نظر :(#)

  معجزه امام رضا(ع) در مستند «پرواز 320» تصویر می‌شود


  ساخت مستند «پرواز 320» با موضوع معجزه امام رضا(ع) در حادثه پرواز هواپیمای ایلوشین در سال 80 به کارگردانی روح‌الله رفیعی به پایان رسید.

 • روح‌الله رفیعی کارگردان مستند «پرواز 320» درباره این مستند به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس گفت: در اسفند ماه سال 1380 هواپیمای ایلوشین با 230 مسافر از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به سمت اصفهان در حرکت بود که موتور به علت مشکل فنی دچار حادثه می‌شود و پس از چند دقیقه‌ای از هواپیما جدا شده و جای خود را به توده‌ای از آتش می‌دهد.

  وی افزود: این هواپیما با داشتن بیش از 30 تن سوخت پس از 20 دقیقه از شروع حادثه در حالیکه آتش هواپیما را احاطه کرده بود به سلامت در فرودگاه مشهد می‌نشیند و همه مسافران به سلامت از آن خارج می‌شوند.

  رفیعی با بیان اینکه زمان لازم برای فرود سالم هواپیما در استاندارد ایمنی شرکت سازنده کمتر از 6 دقیقه بوده، تاکید کرد: این در حالی است که کارشناسان، فرود سالم این هواپیما را امری عجیب و ماورایی دانستند و نکته مهم در این پرواز علاوه بر تخصص و مهارت خلبان ایرانی، توسل به ائمه معصومین(ع) به خصوص حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) بود.

  وی افزود: در بیست دقیقه حادثه، کادر پروازی با عملیاتی کردن تمام دانش در خصوص مهار آتش این سانحه کنترل نشده و هر لحظه همگی مسافران و کادر پروازی با مرگ حتمی دست و پنجه نرم می‌کردند.

  کارگردان این مستند در خصوص مراحل تولید این «پرواز 230» گفت: تصویربرداری این مستند در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان انجام شد و تدوین آن همزمان با تولید جلوه‌های ویژه آن صورت پذیرفت که کل زمان ساخت این مستند در مجموع یک‌سال بطول انجامید و برای ساخت این مستند حدود 20 نفر همکاری داشتند.

  وی افزود: این مستند به سفارش ستاد معجزه هوایی ثامن الحجج(ع) در خانه فرهنگ و رسانه ثائر تولید شده است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام