فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • «عصبانی نیستم» بدون مجوز ساخته شد

  ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  تعداد نظر :(#)

  «عصبانی نیستم» بدون مجوز ساخته شد


  سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص فیلم «عصبانی نیستم» گفت: در بحث حوادث سال ۸۸ و فتنه ای که رخ داد، فیلم‌هایی چون «قلاده های طلا» ساخته شد که در آن زمان نهادهای مختلف هم حمایت کردند؛ اما برخی فیلم‌ها همچون «عصبانی نیستم» با نگاه جانب‌داری از فتنه ساخته شدند که حتی پروانه ساخت هم نداشتند!

 • وی ادامه داد: تاکید همکاران ما در سازمان سینمایی صرف نظر از محتوای آن، به کارگردان و تهیه کننده فیلم «عصبانی نیستم» این بود که راه قانونی ساخت آن را طی کنند؛ به طوری که خلاصه‌ای از فیلمنامه ارسال شود و مورد بررسی قرار گیرد.

  وزیر ارشاد دولت دهم تصریح کرد: موضوع اصلی این است که «عصبانی نیستم» بدون مجوز شروع به ساخت کرد و بعد از پیگیری‌های ما، آنها برای مجوز اقدام کردند. همچنین در آن دوران طبیعی بود که چنین فیلمی اجازه اکران پیدا نکند؛ البته در سال های اخیر هم در دولت یازدهم، این فیلم اجازه اکران پیدا نکرد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: اخیرا هم بحثی به وجود آمده که ظاهراً اصلاحاتی در فیلم ایجاد شده، اما آیا این اصلاحات توانسته اشکالات عدیده این فیلم را که به نوعی علیه نظام، انقلاب و مسائل مختلف ساخته شده، رفع کند؟! احتمالاً تغییراتی در آن داده اند؛ باید ببینیم و بعد قضاوت کنیم.

  وی بیان کرد: همان موقع هم راجع به مضمون فیلم بحث‌هایی وجود داشت. البته باز هم چنین فیلم‌هایی ساخته شده بود و در دوران جشنواره هم نمایش داده شد؛ اما به خاطر اینکه اصلاح صورت نگرفت این‌ها متوقف باقی ماند.

  حسینی در پاسخ مجدد به خبرنگار ما درباره ساخت این فیلم (عصبانی نیستم) بدون مجوز خاطرنشان کرد: ابتدا کار را ساختند و بعد دوستان ما به آنها پیغام دادند، شما باید در نهایت مجوز بگیرید. طبق روال فیلمی که مجوز ندارد، نمی‌تواند اکران شود. مگر اینکه برخی بخواهند راه خودشان را طی کنند و ارتباطی خارج از کشور داشته باشند و برای آنها فیلم بسازند.

  گفتنی است؛ فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان که در حمایت از فتنه ۸۸ ساخته شده است بعد از کش و قوس های فراوان قرار بود امسال در ۲۸ آذر اکران شود اما نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از اکران نشدن این فیلم خبر داد و در ادامه سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد این فیلم در زمان مقرر اکران می شود اما وقتی که به تاریخ مشخص شده نزدیک شدیم شورای صنفی نمایش گفت اکران فیلم به دلیل تراکم اکران فیلم ها به تعویق افتاده است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات هتلی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام