فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • تدارک ویژه شبکه دو برای دهه کرامت

  ۱۳۹۲/۰۶/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  تدارک ویژه شبکه دو برای دهه کرامت


  همزمان با آغاز دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) شبکه دو برنامه‌های مختلفی برای پخش در نظر گرفته است.

 • از جمله این برنامه‌ها می‌توان به جنگ «ساحل رامسر» و «ویژه برنامه پابوس» اشاره کرد.

  تکریم دختران در شبکه دو

  مدیر گروه خانواده شبکه دو اعلام کرد برنامه‌های «خونه زندگی» و «عصر خانواده» در دهه کرامت با محوریت شأنیت بخشیدن و بالا بردن اعتماد به نفس دختران روی آنتن تلویزیون می‌روند.

  مریم جلالیدر گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: برنامه «خونه زندگی» به تهیه کنندگی غلامرضا بختیاری 16شهریور با طراحی ویژه‌ای به تلویزیون بازمی‌گردد. این برنامه صبحگاهی تا 31 شهریوربه فرآیند تکوین شخصیت دختران از زمان تولد تا زمانی که از خانه پدر به خانه همسران خود می‌روند، می‌پردازد.

  وی گفت: در این برنامه بسیاری از مناسک اجتماعی مربوط به دختران از هدیه دادن و ماه عسل گرفته تا هر موضوع دیگری که می‌توان آن را در رسانه مطرح کرد، مستندسازی خواهد شد.

  جلالی افزود: در این ایام برنامه «عصر خانواده» هم به مهارت‌هایی می‌پردازد که دختران در جامعه امروز به آنها احتیاج دارند.

  به گفته جلالی این ویژه برنامه ها با حضور خانواده ها و دخترانی که در سایت خانواده سرآمد نام نویسی کردند، روی آنتن می رود.

  این استاد دانشگاه با بیان این که بر اساس تحقیقات صورت گرفته داشتن دختر عالی ترین حس مادرانه و پدرانه است، افزود: آموزه‌های دین ما بر شان دختر و تاثیر حضور عاطفی او در خانواده بسیار تاکید داشته اند، بر همین اساس تلاش می کنیم تا در 12 برنامه به نقش دختر در خانواده، رابطه او با پدر، مادر، برادر و ... و نقش که او به عنوان مادر آینده در تبیین هویت نسلی دارند، بپردازیم.

  به گفته جلالی در این ویژه برنامه‌ها مستندی از زندگی دخترانی که رایحه رضایت را در وجود خود دارند و آن را به اطرافشان را متصاعد می‌کنند، پخش خواهد شد. همچنین با طرح مسابقه‌هایی ویژه دختران تلاش شده تا از مشارکت حداکثری خانواده‌هایی که عضو باشگاه مخاطبان گروه خانواده شبکه دو هستند استفاده شود.

  وی بابیان این که یکی از مؤلفه‌های دنیای مدرن از بین رفتن نقش‌های جنسیتی است، افزود: این عارضه دنیای مدرن با سبک زندگی ایرانی – اسلامی ما در تضاد است، ما باید روح دخترانگی را در فرزندانمان حفظ کنیم و از قدرت رسانه در جهت مخالفت با این تفکر که دختران با انجام کارهای ضمخت توفیقاتی به دست می‌آورند، استفاده کنیم.

  جلالی گفت: آموزه‌های دینی ما بر اهمیت دختر و توجه به رشد عاطفی آن‌ها به عنوان مادران آینده تاکید بسیار دارد این مسئله بسیار مورد توجه معمار جمهوری اسلامی هم بوده است، تا جایی که وقتی امام خمینی(ره) در سال 1340 قصد کردند که مدرسه‌ای (رفاه) در ایران تاسیس کند، اقدام به ایجاد یک مدرسه دخترانه کردند، چرا که باور داشتند این مادران آینده هستند که ویژگی‌های نسلی بعد را تبیین می‌کنند.

  این مقام مسوول افزود: دهه کرامت را فرصت مناسبی یافتیم که بتوان در آن برنامه‌های ویژه‌ای دختران تولید کرد، برنامه‌هایی که به ارزش وجودی مادران آینده می‌پردازد و آموزش‌های لازم را به دختران امروز ارائه می‌دهد.

  «سپید پر رنگ» از حرم امام رضا (ع) روی آنتن می‌رود

  برنامه‌های نوجوانانه «فرش سپید» و «سپید پر رنگ» در دهه کرامت به صورت ویژه روی آنتن شبکه دو می‌رود.

  «سپید پر رنگ» ویژه برنامه‌های خود را با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها آغاز و با ویژه برنامه‌های ولادت با سعادت امام رضا علیه السلام به پایان می‌برد.

  با توجه به رابطه خواهر و برادری حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام موضوع هفته نخست دهه کرامت این برنامه به اهمیت روابط خواهر و برادری داده شده و در آن از حضور خواهر و برادران چهره استفاده می‌شود. سارا رسول زاده اجرا این بخش را بر عهده خواهد داشت.

  هفته دوم ویژه برنامه دهه کرامت «فرش سپید» هم با اجرای نوید جعفرزاده و با حضور نوجوانان مشهدی و خادمان نوجوان حرم مطهر امام رضا عیله السلام از این مکان مقدس روی آنتن می‌رود.

  بر اساس اعلام گروه نوجوان شبکه دو موضوع در هفته کرامت 16 تا 26 شهریور هم مسابقه برنامه «فرش سپید» به مجموعه خاطرات مخاطبان در قالب فیلم عکس و دل نوشته‌هایی درباره امام رضا (ع) و سفر به مشهد اختصاص داده شده است.

  همچنین گزارشی از خبرنگار افتخاری این برنامه احمدرضا کرمانی از شهر مشهد از بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) پخش می‌شود.

  «فرش سپید» و «سپید پر رنگ» از برنامه های گروه نوجوان شبکه دو سیما هستند که از شنبه تا پنجشنبه هر هفته روی آنتن تلویزیون می‌روند.

  رسالت بوذری به «پابوس» امام رضا(ع) می‌رود

  برنامه پابوس به همت گروه معارف شبکه دو از 16 تا 26 شهریور با اجرای رسالت بوذری از حرم مطهر حضرت معصومه روی انتن تلویزیون می رود.

  این برنامه هر شب از ساعت 21 تا 21:30 پخش خواهد شد و پیام ابراهیم پور تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.

  اجرای عبدالله روا در «ساحل رامسر»

  جنگ تابستانی «ساحل رامسر» به تهیه کنندگی امید محمدنژاد و با اجرای عبدالله روا از 13 شهریور روی آنتن شبکه دو می رود.

  مهدی آذرمکان با اعلام این خبر گفت: این برنامه با هدف معرفی جاذبه های گردشگری ایرانی به ویژ شهرستان رامسر روی آنتن می رود و پخش آن تا 2 مهر ادامه خواهد داشت.

  مدیر گروه اجتماعی شبکه دو گفت: این جنگ ترکیبی با دعوت از چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری و تدارک برنامه های شاد و جذاب تلاش می کند تا در روزهای پایانی فصل تابستان اوقات خوشی را برای عموم مردم ایجاد کند.

  وی با بیان این که مخاطب این جنگ تابستانی همه خانواده‌های ایرانی هستند، افزود: این شبکه پاسخگوی نیازهای خانواده‌ها در ارتباط با اوقات فراغت است و تلاش کردیم در تولید برنامه « ساحل رامسر» به سلیقه اقوام مختلف با گویش‌های مختلف توجه کنیم.

  آذرمکان با اشاره به فراوانی جاذبه های گردشگری ایران، افزود: سعی کردیم به بهانه این برنامه گوشه ای از ظرفیت گردشگری کشورمان را در قاب تلویزیون به تصویر در آوریم، تا اگر در فرصت باقی مانده شهروندان تصمیم به سفرهای خانوادگی گرفتند بتوانند به این مکان ها مراجعه کنند.

  «ساحل رامسر» کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که هر شب به جز سه شنبه ها از ساعت 23:30 روی آنتن تلویزیون می‌رود. مدت زمان پخش این برنامه 45 دقیقه خواهد بود.

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام