فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • کارگردان «رأس ساعت 8 » در نشست خبری عوامل فیلم عنوان کرد

  ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
  تعداد نظر :(#)

  کارگردان «رأس ساعت 8 » در نشست خبری عوامل فیلم عنوان کرد


  تهیه‌کننده در مورد اخراج من و توقف کار جواب نمیدهد

 • تولید تله فیلم «رأس ساعت 8» -که از چندی پیش کار پیش تولید آن آغاز شده بود- با اخراج کارگردان توسط تهیه‌کننده متوقف شد.  * اخراج شدم و فیلمنامه‌ام را دیگری ساخت

  ‌بنا براین گزارش، به دنبال این اقدام از سوی تهیه‌کننده تله‌فیلم «رأس ساعت 8»، نشست خبری با حضور عوامل آن برگزار شد و کارگردان آن به شرح اتفاقات اخیر پرداخت.

  نویسنده و کارگردان این فیلم تلویزیونی در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش فیلمنامه «رأس ساعت 8» را با موضوع شهادت حضرت امام رضا(ع) نوشتم و توسط یکی از دوستانم با سحر ریحانی آشنا شدم.

  وی ادامه داد: ریحانی بعد از خواندن فیلمنامه اعلام کرد که این فیلمنامه مورد موافقت آستان قدس رضوی قرار گرفته و برای ساخت اظهار تمایل کرد و تهیه‌کنندگی آن را به عهده گرفت و به خواسته او کارگردانی کار هم به خودم سپرده شد.

  بنا براین گزارش جواد سلیمی افزود: فیلمنامه به برخی چهره‌های سینما از جمله «ایرج نوذری»، «رضا بابک» و «فرخ نعمتی» ارائه شد تا پس از موافقت کار شروع شود. قرار دادی را با «فرزاد نشاط» مدیر تولید پروژه‌های خانم ریحانی منعقد کردم، اما بعد از این اتفاق تهیه کننده از ایران خارج شد و هیچ قرار دادی با عوامل بسته نشد و در نبود تهیه کننده، مدیر تولید کار را متوقف کرد و هیچ توضیحی برای توقف کار از سوی هیچ مسئولی داده نشد.

  سلیمی ادامه داد: پس از برگشت تهیه‌کننده، دوباره جلسه‌ای برگزار شد و از من خواسته شد که کار را ادامه دهم. من هم به خواست او دوباره عوامل را جمع کرده و پیش تولید دوم را شروع کردیم.

  وی افزود: بعد از اینکه راش‌های کار را به تهیه کننده نشان دادیم و اظهار رضایت از کار توسط خانم ریحانی اعلام شد تصمیم گرفته شد تا کار ادامه پیدا کند. چند روز بعد اطلاع دادند که تهیه کننده کار را متوقف کرده و مرا اخراج کرده است.

  سلیمی در ادامه گفت: بعد از شنیدن خبر اخراجم و متوقف شدن کار با تهیه کننده تماس گرفتم اما تا به امروز هیچ جوابی به من داده نشده است. دلیل توقف کار هنوز هم مشخص نیست. حتی با عوامل دیگر فیلم هم برای اینکه برای ادامه کار هستند یا نه هیچ صحبتی نشده است.

  این کارگردان افزود: آن‌طور که مطلع شده‌ام فیلمنامه‌ای که نوشته‌ام به فرد دیگری داده شده و او این فیلم تلویزیونی را در همین مدت که تهیه کننده جوابگوی من نبود ساخته است.

  وی گفت: قراردادی که بین تهیه کننده و بعضی از عوامل فیلم بسته شده بود تک نسخه‌ای بود و هیچ یک از آنها قراردادی در دستشان نیست.

  نویسنده و کارگردان فیلم تلویزیونی رأس ساعت 8 ادامه داد: به دلیل اینکه اولین کار بلند با موضوع مذهبی بود که می‌نوشتم و دلم می‌خواست کار کلید بخورد و به نتیجه برسد و نتیجه آن برایم مهم بود برای همین چشمم را روی بسیاری از بی‌قانونی‌ها بستم، اما غافل از اینکه هم خودم و هم دیگر عوامل ضربه خوردیم.

  سلیمی با اشاره به پیش تولید دوم گفت: در پیش تولید دوم از تهیه کننده خواستم که قرار داد دو نسخه‌ای باشد و پیش قسطی هم به عوامل داده شود بعد از اینکه به بعضی از عوامل پیش قسط داده شد هیچ تماسی با آنان برای ادامه کار گرفته نشد.

  نویسنده و کارگردان اخراج شده این فیلم تلویزیونی تصریح کرد:تا کنون هیچ یک از عوامل این تله فیلم حقوقی دریافت نکرده‌اند. حتی بعضی از بازیگران لباس‌هایی را آورده بودند که آنها هم برگردانده نشده است و با این اقدام به نوعی از عوامل فیلم سوء استفاده شده است.

  سلیمی تأکید کرد: تهیه کننده این فیلم سرمایه گذار فیلم تلویزیونی را آستان قدس رضوی اعلام کرده بود، اما کسی با عنوان نماینده سرمایه گذار در زمان فیلمبرداری حضور نداشت.

  وی با اشاره به اینکه اقدام تهیه کننده غیرمنطقی و غیر متعهدانه است خاطرنشان کرد: از طریق مراجع قضایی به دنبال پیگیری امور این فیلم هستیم.  * ایرج نوذری: هر روز با بهانه‌ای عوامل را تغییر می‌دادند

  ایرج نوذری یکی از بازیگران اصلی این فیلم تلویزیونی در ادامه گفت: دو سه سال است که دیگر هر فیلمنامه‌ای را کار نمی‌کنم. زمانی که این فیلمنامه به دستم رسید آن را خواندم و خوشم آمد. با نویسنده صحبت کردم و به او گفتم من با تو هستم و اگر کسی دیگر بخواهد این کار را بسازد قبول نمی‌کنم که بازیگر آن باشم.

  این بازیگر افزود: جلسه‌ای با حضور تهیه‌کننده داشتیم و قرار شد با عواملی که کارگردان دور هم جمع کرده است کار کلید بخورد، اما در ادامه کار با تغییراتی مواجه شدیم و حرف‌های ضد و نقیضی زده می‌شد. یک بار از تغییر فیلمبردار و گروهش حرف به میان آمد و روز دیگر فیلمنامه را به شخص دیگری داده بودند. هر روز با بهانه‌ای عوامل را تغییر می‌دادند و کار را ادامه ندادند.

  نوذری در ادامه گفت: رفتار مدیر تولید تغییر کرد و تهیه کننده‌ای وجود نداشت که بتوانیم ادامه کار را با او هماهنگ کنیم ولی به دلیل علاقه‌ای که کارگردان و بقیه عوامل برای ادامه کار داشتند تمام رفتارها را تحمل کردند که پروژه ادامه پیدا کند اما متأسفانه متوجه شدیم که کارگردان بدون هیچ دلیل از کار کنار گذاشته شده و کار به فرد دیگری سپرده شده است.

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام