فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • تجلیل بنیاد شهید از عوامل مستند «آخرین روزهای زمستان»

  ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
  تعداد نظر :(#)

  تجلیل بنیاد شهید از عوامل مستند «آخرین روزهای زمستان»


  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران از عوامل مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» تجلیل کرد

 • مراسم رونمایی از مجموعه مستند «خاطراتی برای تمام فصول»،کلید خوردن مجموعه روایی «نورالدین پسر ایران» و تجلیل از سازندگان مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» با موضوع زندگی شهید حسن باقری، صبح امروز -4 دی ماه- با حضور مهدی فرجی مدیر شبکه یک، انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، مصطفی رزاق کریمی کارگردان و مرتضی رزاق کریمی تهیه‌کننده مستند «خاطراتی برای تمام فصول»، حبیب والی‌نژاد مدیر گروه حماسه و دفاع مقدس شبکه یک، سمیرا رستمی مدیر روابط عمومی شبکه یک، نورالدین عافی راوی کتاب نور‌الدین پسر ایران، جمعی از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس و نمایندگان رسانه‌های جمعی در موزه صلح تهران برگزار شد.

  بنا بر این گزارش، سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های دفاع مقدس این بود که دنیا با همه توان نظامی و استراتژیک خود که سلاح‌های شیمیایی نیز جزئی از آن بود، در برابر ما ایستاد اما جمهوری اسلامی با دست خالی اما با اتکا به سلاح ایمان و تبعیت از امامت و رهبری در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

  وی ادامه داد: این سلاحی بود که طرف مقابل از وجود آن بی‌بهره بود و همین باعث شد تا بعد از دفاع مقدس ما ماندگار شویم و دشمنی که در برابر ما بود، نابود شد.

  انصاری خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه در جنگ جهانی اول برای نخستین بار در سال 1915 از گاز خردل استفاده شد، اما تا دفاع مقدس هیچگاه سلاح شیمیایی مورد استفاده قرار نگرفت و متأسفانه اوج استفاده دشمن از سلاح شیمیایی در سال 62 و در خلال عملیات خیبر رخ داد.

  قائم مقام بنیاد شهید و امورایثارگران بیان داشت: عملیات خیبر بعد از دو عملیات بزرگ و موفق فتح‌المبین و بیت‌المقدس اجرا شد و دشمن که دید در مقابل این نیروهای الهی توان مقابله و ایستادگی ندارد، دست به استفاده از سلاح شیمیایی زد.

  انصاری گفت: در دوران دفاع مقدس 450 بار مناطق مسکونی و جبهه‌های نبرد بمباران شیمیایی شد، به طوری که 1800 تن گاز خردل و 600 تن گاز اعصاب برای نخستین بار مورد استفاده دشمن قرار گرفت.

  وی با اشاره به آماد تکان‌دهنده قربانیان سلاح‌های شیمیایی خاطرنشان کرد: حدود 60 هزار نفر در دوران دفاع مقدس در اثر استنشاق گازهای سمی مصدوم شدند که از این میان 518 نفر دچار ضایعه شدید ریوی هستند، 1467 نفر جانباز بلاعوارض ریوی و 42 هزار نفر دارای عوارض خفیف هستند.

  انصاری افزود: آنچه که وظیفه ماست تا این مظلومیت را به اطلاع جهانیان برسانیم، این است که در مجامع بین‌المللی دست به افشاگری زده و کشورهای حامی این جنایات را به مردم دنیا بشناسانیم، همچین یپیگیر مسائل حقوقی جانبازان و مصدومان باشیم و برای درمان و بهبود وضعیت آنها مسائل درمانی و بحث اعزام آنها را به خارج از کشور پیگیری کنیم.

  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: امروز متخصصین جمهوری اسلامی ایران جزو متبحرترین پزشکان در درمان مصدومیت‌های شیمیایی هستند و بیش از 100 مقاله معتبر علمی را در این زمینه در مجامع بین‌المللی ارائه داده‌اند.

  وی با اشاره به اقدامات بنیاد شهید در خصوص احقاق حقوق مصدومان شیمیایی به حضور سالیانه هیئت رسمی از ایران به همراه جانبازان شیمیایی در قالب‌ انجمن‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و گفت: همه ساله‌ گروهی از ایران در لاهه هلند حضور میا‌بند و بنیاد شهید نیز در حاشیه اجلاس جهانی سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی نمایشگاهی از جنایات رژیم بعثی برپا می‌کند که مورد استقبال مسئولان قرار می‌گیرد.

  انصاری همچنین به نصب تندیس جانباز شیمیایی در محل اجلاس کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی اشاره کرد و افزود: این جنایت‌ها و تضییع حقوق ملت ایران در دوران دفاع مقدس واقعیت‌هایی است که همواره باید زنده بماند و هرگز فراموش نشود.

  در ادامه این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سازندگان مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» تجلیل شد

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام