فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • بهترین خبر ها از ماه عسل

  ۱۳۹۲/۰۵/۳۰
  تعداد نظر :(#)

  بهترین خبر ها از ماه عسل


  گزارشی از جلسه نقد برنامه ماه عسل با حضور احسان علیخانی، حسام الدین آشنا، محمد حسین لطیفی و..+حواشی جلسه و صجبت های احسان علیخانی

 • مراسم نقد و بررسی برنامه ماه عسل بعد از ظهر روز دوشنبه 28 مرداد با حضور احسان علیخانی مجری این برنامه، محمد حسین لطیفی، (کارگردان سینما و تلویزیون) شریعت پناه ( مدیر گروه اجتماعی شبکه)، حسام‌الدین آشنا مدرس دانشگاه و جمع کثیری از نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.
  به گزارش کافه سینما به نقل از فارس طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار بود ابتدا علیخانی برای دقایقی در سالن 300 نفری فرهنگسرای رسانه حضور پیدا کند که حضور بیش از دو هزار نفر از علاقمندان در این سالن، کار را برای برگزار‌کنندگان مشکل کرد. اما با وجود ازدحام بالای مرد، علیخانی در این جمع حضور پیدا کرد که با استقبال بیش از حد مخاطبان مواجه شد و پس از دقایقی حضور و گفتن سخنانی که به دلیل ازدحام بالا، خیلی مفهوم نبود، به سالن کوچکتری که برای اهالی رسانه در نظر گرفته شده بود، رفت.
  مراسم با حضور بالای نمایندگان برگزار شد که البته سروصدای علاقمندانی که هنوز پشت درها حضور داشتند، تمرکز خبرنگاران و حتی انسان علیخانی را مشکل کرده بود.
  علی‌رغم همه این موارد، مجری برنامه در ابتدا از شریعت پناهی و علیخانی خواست تا به روی سن بیایند.
  شریعت‌پناه در این مراسم گفت: این کار در اواخر سال 91 شروع کردیم و شاید یک از دلایل پربازدید بودن این برنامه تلاش شبانه روزی عوامل واحسان علیخانی بود.
  آنچه که شما ملاحظه کردید زحمت دوستان بود، از دوستان دکور تا محتوا و کارگردانی کار.خیلی خوشحالم که این برنامه به ثمر نشسته و امیدوارم تیم تولید ماه عسل با یک نیروی جدید و طرح جدید پیش تولید ماه عسل سال آینده را شروع کنند.
  در ادامه این مراسم احسان علیخانی روی سن حاضر شد و گفت: صادقانه ماجرا این است که طرح و ایده ماه عسل از سال 86 شروع شد که همان موقع هم آقای شریعت پناه مدیر گروه‌ ما بود.
  وی افزود: سال 86 شبکه سوم پیشنهادی به من داد که من چند سالی بود تجربه اجرا را داشتم چون قبل از اجرا چند وقتی کار مستند انجام می‌دادم در آن زمان یک نوع جسارت می‌خواست که برنامه تلویزیونی را برای اجرا به دست بگیرم. این بود که ما به سراغ مردم رفتیم، اوایل شاید خیلی دوستان به گرفتن این اتفاق امیدوار نبودند اما با گذشت چند قسمت توانست ارتباط برقرار کند. به نظرم گل بزرگ رسانه این است که اثبات کرده با خود خود مردم هم می‌توان برنامه ساخت و تا همین الان و ثانیه ما به عهدمان وفاداریم که ماه عسل متعلق به مردم عادی است.
  علیخانی افزود: برنامه امسال ماه عسل تلاش همه دوستان بود. امسال حالمان خیلی خوب بود چون همه دوستان در تمام سال در حوزه‌های دیگر هم مشغول به کار هستند شاید به خاطر اتمسفر ماه مبارک رمضان است و من یادم نمی‌آید از 86 تا به حال کسی از جمع جدا شده باشد.
  علیخانی خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم به 60 یا 70 درصد از توقع قبلی از برنامه رسیدیم و قطعا این برنامه با استقبال تماشاگر رو به رو شده است و در این میان ماجرایی که مرا سرمست می‌کند این است که قصه افرادی که باید حرف می‌زدند شنیده شد.
  علیخانی در پاسخ به سوال شاهین جمشیدی مجری این مراسم مبنی بر اینکه عده ای برنامه ماه عسل را برنامه ای تلخ نامیده‌اند گفت: من با این که می‌گویند ماه عسل تلخ است مشکل دارم. همواره اتفاقات جهان تلخ است و قطعا در این مورد مشکلی نیست. شما آدم‌های زیادی را دیده‌اید که با روبرو شدن با صحنه‌ای متاثر نمی‌شوند ولی عده‌ای با یک اتفاق کوچک متاثر می‌شوند، من همیشه به مخاطبان گفته‌ام که اگر در برنامه همان برنامه حرفی می‌زند که شما می‌خواهید با او همزاد پنداری کنید، قطعا این اتفاق خوبی است.
  وی افزود: ما برنامه‌‌هایی داشتیم که فقط و فقط جالب و خنده دار بوده، اینکه این برنامه به این شکل پیش رفت دلیلش این است که ما خودمان انسان‌های شادی هستیم برنامه‌آی یک ساعت قبل افطار پخش می‌شود جلوتر از برنامه‌‌های دیگر شبکه‌های تلویزیونی است چون حال برنامه ما حال خوبی است و یکی از مزیت‌های خوب برنامه ما زمان پخش این برنامه بود.
  مجری ماه عسل ادامه داد: من می‌توانم در دفترم بنشینم و کار روتین انجام بدهم اما با شکل ارتباط برقرار کردنمان می‌توانید بفهمید که ما چه سختی را تحمل کرده‌ایم. با آمدن یک ستاره به برنامه‌ها نه به درآمد‌ها اضافه می‌شود نه به محبوبیت من اضافه می‌شود.
  وی در پاسخ به اینکه خیلی‌ها می‌گویند علیخانی یک مداح مدرنیته است گفت: من در تاکتیک برنامه‌سازی با تاک‌شو موافق نیستم. حتی من در یک برنامه امسال نتوانستم جلوی خودم را بگیرم منتها این برنامه برنامه‌ای است که در این ژانر جا افتاده است، من یک وظیفه‌ای داشتم برای اینکه نقطه وصل بین روایتی که مهمان بیان می‌کند باشد برای اینکه حرف‌های مهمان کامل و تاثیرگذار به مخاطب منتقل شود.
  علیخانی تاکید کرد: اینکه می‌گویند من مدح و ثنای آدم‌هایی را کردم که هرگز دیده نشدند من به شدت به این موضوع افتخار می‌کنم.
  شریعت‌پناه در ادامه این مراسم گفت: ما مهمانی دعوت نکردیم برای اینکه بحث را تلخ کنیم شاید بعضی از سوژه‌ها در حین روایت باعث می‌شود مخاطب اشکی هم بریزد ولی در بین این موضوعات، موضوعاتی بود که در آن امید جاری می‌شد.
  وی افزود: به نظر می‌رسد که اکثر سوژه‌ها امید بخش بود؛ همه داستان‌های ماه عسل نوعی خودباوری ایجاد می‌کرد ما خیلی از نظرات مردم را به آقای علیخانی منتقل نکرده‌ایم. نظر مردم بعد از هر برنامه به دست ما می‌رسید.
  شریعت پناه خاطر نشان کرد: آقای علیخانی یک هفته قبل از ماه رمضان 80 سوژه به شبکه آوردند که از بین این 80 سوژه ما به 30 سوژه برای ایام ماه مبارک رسیدیم که کیس‌ها و سوژه‌ها از طریق نامه و ... به آقای علیخانی منتقل می‌شد دو سه تا از سوژه‌های مرتبط کند هم قرار می‌گرفتند.
  مدیر گروه اجتماعی شبکه سوم سیما در خصوص این که چرا احسان علیخانی در سال‌های زوج اجرا می‌کند، گفت: هم شبکه سه سیما هم سازمان خیلی دوست داشت که علیخانی هر سال باشد ولی در خارج از سازمان اتفاقاتی افتاد که شبکه و خود آقای علیخانی و یک مدت کوتاهی نباشد و تا موقع سال تحویل به هیچ برنامه نرود و گرنه خیلی از این حواشی‌ها امکان دارد که در خیلی از برنامه‌ها اتفاق بیفتد.
  وی تاکید کرد: انشاء‌الله که این حواشی‌ها پایان پیدا کند و ما هر سال علیخانی را در تلویزیون داشته باشیم.
  شریعت پناه عنوان کرد: اساس کار امسال نقد بود و آقای علیخانی برای بهترین نقد جایزه گذاشتند. خیلی خوشحال هستیم و دست همه اهالی رسانه درد نکند که روند کار کمک کردند.
  در ادامه علیخانی گفت:‌ من روزی در برنامه گفتم که برای عید فطر باید یک برنامه ویژه داشته باشیم که خیلی‌ها که به ما لطف داشتند ما را نقد کردند و من به اینها جایزه دادم.
  وی افزود: من در حین برنامه به شدت رسانه‌ها را دنبال می‌کردم و به نقاط عطفی در در میان خبرها و یادداشت‌ها رسیدم. نقدهایی درست و کارساز را هم داشتیم.
  علیخانی در ادامه با اشاره به طراحی دکور برنامه ماه عسل گفت: ما در ماه عسل 90 ایده خوبی داشتیم که من خیلی دوستش داشتم تقریبا مثل سن تئاتر بود که من دوست داشتم در مقابل دیده مردم پرده‌ای باز شود و با اتمام برنامه پرده تا قصه بعد بسته شود. من تصور می‌کنم که خیلی از برنامه‌های تلویزیونی عمق ندارد ولی از همه مهمتر این بود که خیلی تنوع رنگ نداشته باشیم و برای من تمرکز مخاطب از همه چیز مهمتر است. امسال 5 مهمان در برنامه داشتیم که من در میان برنامه گفتم برویم آگهی بازرگانی ببینیم تازه آن‌ها به من گفتند که آقای علیخانی برنامه کی شروع می‌شود؟!
  علیخانی بیان کرد: مهمان پیش روی من چیزی ذهنش را درگیر نمی‌کرد و مهمان فقط من و صندلی من را می‌دید، کار کردن با این نوع افرادی که تا به حال به تلویزیون نیامده‌اند خیلی سخت است.
  روند اجرای این مراسم حواشی جالبی رخ داد که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

  * در ابتدای برنامه علیخانی اعلام کرد که سرو صدایی که از بیرون می‌آید، چیزی است که آدم 60 تصور در ذهنش به وجود می‌آید، به من گفته‌اند که علاقه‌مندان در سالن کنار این برنامه را می‌بینند، امیدوارم از همین جا بتوانند به راحتی نگاه کنند.

  * شاهین جمشیدی مجری برنامه نیز اعلام کرد که با حضور احسان علیخانی مجری توانمندی دست و پای او به عنوان مجری بسته است.

  * سرو صدای بیرون و از جا درآوردن در سالن توسط هواداران از جمله اتفاقاتی بود که در برنامه نقد و بررسی ماه عسل روی داد.

  * علیخانی در طول برگزاری برنامه چشم به در سالن دوخته بود که مدام به دلیل ازدحام مردم هل داده می‌شد.

  * شریعت پناه همان ابتدای برنامه و با دیدن علاقمندان به برنامه ماه عسل خطاب به علیخانی گفت از همین حالا به فکر ماه عسل 93 باش.

  * محمد‌حسین لطیفی به صورت سرزده مهمان این برنامه شد.

  * برخی از مهمانان علیخانی در برنامه‌های سال قبل ماه عسل نیز در این مراسم حضور داشتند. از جمله مرد ناشنوایی که سوار بر ویلچر وارد سالن شد. این مرد پرچم تیم پرسپولیس را به گردن انداخته بود و خطاب به علیخانی می‌گفت شیش‌تایی‌ها ... شیش‌تایی‌ها...

  * در میان برنامه بحث‌هایی از برنامه مربوط به دزدیدن کودک 9 ماهه‌ای به نام محمد طاها پخش شد که پس از پایان برنامه، فردی از میان جمع برخاست و گفت که یکی از هم محله‌‌ای‌های کودک ربوده شده است و خطاب به علی خانی گفت: احسان خیلی مردی! تمام محله مجیدیه دعایت می‌کردند. او در ادامه اشکهایش جاری شد که علیخانی خطاب به او گفت هر کار میکنی، بکن فقط جان مادرت گریه نکن.

  * علیخانی همچنین در این برنامه گفت: وقتی محمد طاها پیدا شد، کسی جایی نوشته بود که فقط دزدها و سارق‌ها به حرف علیخانی گوش می‌دهند.

  * مجری برنامه از حاضران خواست به احترام علیخانی دقایقی بایستند و کف بزنند که علیخانی گفت خواهش می‌کنم این کار را نکنید.

  * علیخانی در بخش‌هایی از سخنانش گفت که ما در برنامه‌مان اعلام کردیم که از منتقدانمان قدردانی می‌کنیم، بعد از گفتن این حرف حجم نقدها بسیار بالا رفت و حتی برخی فکر کردند که برای نقد باید فحش بدهند.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام