فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • مدال شهردار پاریس به فرهادی: "مردم پاریس بستر فیلم های مرا می شناسند"

  ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
  تعداد نظر :(#)

  مدال شهردار پاریس به فرهادی: "مردم پاریس بستر فیلم های مرا می شناسند"


  در مراسمی که عصر پنجشنبه ششم ژوئن (16 خرداد) در پاریس برپا شد، اصغر فرهادی در شهرداری مرکزی این شهر مدال ارزشمند «ورمی» (Vermeil Medal) را از دست شهردار پاریس، «برتران دلانوئه»دریافت کرد.

 • شهردار پاریس در این مراسم درباره فرهادی گفت: «او مردی است که جامعه ایرانی و ظرافت‌های فرهنگی این جامعه را به شکل جذابی به ما نشان داد.»

  دلانوئه سپس خطاب به فرهادی گفت: «تو نه‌تنها ما را با فیلم‌هایت آشنا کردی بلکه تو کسی هستی که کارهایت ارزش جهانی دارد. کارهای تو مرا یاد جمله‌ای از ویکتور هوگو می‌اندازد»

  ژانر آدم‌هایی که به گردن پاریس حق دارند «سینمای تو چیزهایی که در پاریس وجود دارد را هم دربرمی‌گیرد.» اصغر فرهادی هم در این مراسم در پاسخ به شهردار از او به خاطر همکاری بسیارش در جریان فیلمبرداری فیلم «گذشته» در حومه پاریس تشکر کرد و گفت: «من پاریس را برای فیلمبرداری انتخاب کردم چون فکر می‌کنم بعد از ایرانی‌ها، مردم پاریس بستر فیلم‌های مرا می‌شناسند. سینما باعث شد من خودم را در پاریس خارجی احساس نکنم»

  این مراسم در حاشیه کنفرانس خبری جشنواره فیلم پاریس با حضور عوامل فیلم ازجمله علی مصفا بازیگر، مریم نراقی دستیار و تدوینگر فیلم حضور داشتند. اهدای مدال‌هایی به نام اندیشمندان و فرهیختگان فرهنگی جهان، چند سالی است از سوی دولت فرانسه و شهرداری پاریس برای تقدیر از چهره‌های فرهنگی و هنری جهان مرسوم بوده است. ازجمله این نشان‌ها می‌توان به نشان مولانا یا رومی و نشان ابن‌سینا اشاره کرد که در چند سال گذشته به برخی از هنرمندان صاحب‌سبک اهدا شده است. «مدالیوم ورمی» یکی از مدال‌های مهم شهر پاریس است. این مدال به افرادی اعطا می‌شود که در آثارشان تصویر واقعی از پاریس نشان دهند. این مدال که تاکنون به چهره‌هایی چون جین فوندا اهدا شده؛ هر سال در ماه ژوئن در آستانه تابستان به چهره‌های مهم فرهنگی داده می‌شود.

  مدال «ورمی» از سال 1914 در پاریس توسط شهردار این شهر اهدا می‌شود. اهدای این نشان عالی به اصغر فرهادی به‌عنوان هنرمندی که توانسته فرهنگ و هنر ایران را در یکی، دو سال گذشته به جهانیان نمایش دهد و در کشوری چون فرانسه فیلمسازی کند، از اهمیت زیادی برخوردار است و ویترین افتخارات او را پربارتر می‌کند. او در فیلم«گذشته» پاریسی را به نمایش گذاشته که توریستی نیست و شکل واقعی این شهر زیبا بوده است. فرهادی در نشست خبری فیلم هم در این مورد توضیح داده بود: «من خانه‌ای در حومه پاریس و بسیار نزدیک به ریل قطار می‌خواستم که کاملا قدیمی باشد. چون این دو فاکتور باعث می‌شدند که گذشته در فیلم حضور داشته باشد و همیشه قطار نشانه‌ای از گذشته است. عامدانه می‌خواستم خارج از پاریس باشیم چون نمی‌خواستم اسیر معماری پاریس شوم. یافتن چنین خانه‌ای مشکل بود و بسیار طول کشید اما در نهایت طراح صحنه‌ام توانست خانه‌ای را که نزدیک ریل قطار باشد، پیدا کند و دقیقا همانی بود که می‌خواستم. من معتقدم که این تنها خانه در جهان است که این ویژگی‌ها را دارد. البته در شهر زیبا هم ریل قطار در نزدیکی خانه بود اما از این جنس که نشان‌دهنده گذر زمان بود، نبود.»

  فرهادی که در یکی، دو سال گذشته و بعد از افتخاراتی که با فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سطح بین‌المللی کسب کرد؛

  منبع:کافه سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام