فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • مجید مجیدی «باغ های معلق» را در هند خواهد ساخت

  ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
  تعداد نظر :(#)

  مجید مجیدی «باغ های معلق» را در هند خواهد ساخت


  مجید مجیدی فیلمساز ایرانی که در جشنواره بین المللی فیلم هند حضور دارد، از اینکه سینمای این کشور پسرفت کرده و فیلمسازان هندی به سمت تولید تجاری رفته اند ابراز تعجب کرد.

 • مجید مجیدی فیلمساز ایرانی که در جشنواره بین المللی فیلم هند حضور دارد، از اینکه سینمای این کشور پسرفت کرده و فیلمسازان هندی به سمت تولید تجاری رفته اند ابراز تعجب کرد.

  به گزارش ایرنا، مجیدی این مطلب را در گفت وگو با خبر گزاری پی.تی.آی هند بیان کرد و افزود: قصد دارد فیلم آینده خود را با عنوان «باغ های معلق» در هند بسازد.

  وی گفت: من هند را از طریق فیلم های "ساتیاجیت رای" می شناسم و سبک شاعرانه وی را تحسین می کنم به همین دلیل از اینکه می بینم سینمای هند که فیلمسازانی همچون "ساتیاجیت رای" در آن فیلم می ساختند به شرایط کنونی دچار شده است ناراحت می شوم.

  مجیدی با بیان اینکه چشم انداز تجاری، اولویت سینمای هند شده است، افزود: روح سابق از سینمای هند رفته و پولسازی نسبت به محتوا در اولویت قرار گرفته است.

  وی گفت: در حالی که کارگردانانی همچون "دنی بویل" و "آنگ لی" از برندگان اسکار از نقاط مختلف دنیا به هند آمده و فیلم هایی همچون «زندگی پای» و «میلیونر زاغه نشین» را ساخته اند، فیلمسازان داخلی هند نتوانسته اند با قصه های خوب به چنین موفقیت هایی دست یابند.

  این کارگردان ایرانی اظهار داشت: هند فرهنگی غنی دارد و در این کشور به اندازه کافی داستان هست که بتواند محتوای سینمایی چشمگیری تولید کند اما به دلایلی این تولید انجام نمی شود.

  وی افزود: دیدگاه بویل (سازنده فیلم میلیونر زاغه نشین) نسبت به هند را دوست ندرد زیرا به دیدگاه گردشگران شباهت دارد.

  وی درباره میزان اثرگذاری سیاست در فیلمسازی نیز گفت: سیاست و هنر دو موضوع متفاوت هستند که نباید با هم تلفیق شوند؛ هنر باید همیشه خالص باشد و از سیاست تاثیر نپذیرد.

  مجیدی با بیان اینکه نمی توانیم این واقعیت را که منکر شویم که از شرایط سیاسی تاثیر می پذیریم ادامه داد: هنرمندان در هر حال باید تلاش کنند تا راهی برای رهایی از این شرایط بیابند.

  وی ادامه داد: ساخت فیلم همچون انتشار روزنامه و انعکاس وقایع روز کشور نیست بلکه باید جدا از این موضوعات باشد.

  وی گفت: همیشه فکر می کردم اگر قرار است فیلمی خارج از ایران بسازم آن را در هند خواهم ساخت زیرا از نظر فرهنگی بسیار غنی و به فرهنگ ایران نزدیک است.

  مجیدی قرار است فیلم خود را در هند به تهیه کنندگی «آی کندی فیلم» (Eye Candy Films) بسازد.

  چهل و چهارمین جشنواره 12 روزه بین المللی فیلم هند چهارشنبه گذشته در «پاناجی» ایالت ˈگواˈ هند با حضور ایران و 76 کشورآغاز به کار کرد.

  در این جشنواره، 326 فیلم از 76 کشور حضور دارند و مجید مجیدی کارگردان ایرانی نیز میهمان ویژه جشنواره امسال است.

  در نخستین هفته از این جشنواره، فیلم ایرانی «هیس، دخترها گریه نمی کنند» به کارگردانی پوران درخشنده به نمایش درمی آید.

  منبع:سینما نگار
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام