فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • بهرام توکلی: نمی‌پذیرم که شخصیت فیلم هایم ناامیدند

  ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
  تعداد نظر :(#)

  بهرام توکلی: نمی‌پذیرم که شخصیت فیلم هایم ناامیدند


  بهرام توکلی درباره شخصیت های ناامید داستان های خود گفت: هر فیلمسازی با یک بخش ناخودآگاه فیلمم را آغاز می کند و در مراحل بعدی فیمسازی به بخش خودآگاه می رسد و من این موضوع را نمی پذیرم که شخصیت های فیلم هایم ناامیدند.

 • نشست خبری فیلم سینمایی «بیگانه» با حضور بهرام توکلی (کارگردان)، امیر جعفری و مهناز افشار (بازیگران)، سعید ملکان (تهیه کننده) و تدوینگر و آهنگساز این فیلم و با اجرای مهرزاد دانش برگزار شد.

  در ابتدای این جلسه، مهرزاد دانشگفت: این فیلم اقتباس از نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس» است که مقداری با کارهای قبلی بهرام توکلی فرق دارد و یک روایت خطی است که مقداری از فضاهای عینی کاسته شده و داستان سر راست تر جلو می رود.

  در ادامه بهرام توکلی گفت: نکته کوتاهی می گویم خطاب به مسوولین جشنواره، بهتر بود جلسات نقد و بررسی برای دوستان فیلم اولی برگز ار شود نه برای ما زیرا ما به هر طریقی از یک تریبونی استفاده می کنیم اما کارگردان های فیلم های اول باید یک جایی برای دفاع از فیلم های خود داشته باشند. حیف است که این جلسات برای آن ها حدف شود.

  در ادامه این نشست بهرام توکلی در پاسخ به سوال سینماپرس مبنی بر علت ناامیدی در شخصیت های فیلم هایش گفت: هر فیلمسازی با یک بخش ناخودآگاه فیلمم را آغاز می کند و در مراحل بعدی فیمسازی به بخش خودآگاه می رسد و من این موضوع را نمی پذیرم که شخصیت های فیلم هایم ناامیدند. خاصیت های فیلم من بیشتر آدم هایی هستند که درگیری جدی روحی دارند نمی توان این شخصیت ها را دسته بندی کرد.

  وی ادامه داد: از ابتدا دوست داشتم از نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس» کار بسازم با سعید ملکان طرح را مطرح کردم و او هم پدیرفت روی این سوژه کار کردیم و در نهایت منجر به این فیلم شد. در واقع این فیلم برداشتی آزاد از نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس» است و نه اقتباس از آن.

  سعید ملکان در ادامه بیان کرد: کاری که ما می کنیم کار ویژه ای نیست هر کسی در سینما سلیقه ای دارد و تلاش می کند که فیلم خود را بسازد و این فیلم هم به تبع سلیقه ما است. این راه را تا جایی که خسته نشده ایم ادامه خواهیم داد.

  توکلی اظهار داشت: پیش از این که به ویلیامز دلبستگی داشته باشم او را جز آدم هایی می دانم که ساده است و من را برای کشف فضا ترغیب می کند من برای رسیدن به این آرامش بیشتر سعی کردم از چند خط فرعی این نمایشنامه استفاده کنم و مسیر فیلم را از دقیقه 20 تغییر دادم تا به سمت یکی دیگر از مسیرهای پنهان در داستان بروم.

  مهناز افشار در این نشست گفت: عوامل ساخت فیلم «بیگانه» جز حرفه ای ترین و شریف ترین گروه ها بودند و من تا جایی که توانستم از آن ها آموختم. سینمای بهرام توکلی برای من یک اسم دارد و آن هم زندگی است. در تمام لحظاتی که او من را راهنمایی می کرد به من یاد می داد تا چگونه زندگی کنم و هر آن چه اتفاق خوب در این فیلم افتاد حضور عوامل این فیلم بوده است.

  سعید ملکان در ادامه افزود: این سرمایه گذاری در این فیلم یک شوخی بود. بعید می دانم پول بابک زنجانی به ساخت این چنین فیلم هایی برسد.

  در پایان این نشست مهناز افشار گفت: دلم می خواهد از جای خالی پانته آ بهرام را خالی کنم او جز تئاتری هایی است که من از کار کردن با او لذت بردم. امیدوارم روزی به جایی برسیم که با آرامش بیشتر و روح بزرگتر در باره اعتراضاتمان حرف بزنیم.


  منبع:سینماپرس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام