فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • آغاز جشنواره مستند الجزیره با حضور سه فیلم ایرانی/ اعطای ۸۵ میلیون تومان جایزه

  ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
  تعداد نظر :(#)

  آغاز جشنواره مستند الجزیره با حضور سه فیلم ایرانی/ اعطای ۸۵ میلیون تومان جایزه


  نهمین جشنواره بین‌المللی مستند الجزیره در حالی تا ساعتی دیگر در دوحه آغاز به کار می‌کند که سه فیلم ایرانی در این جشنواره حاضر شده‌اند و مجموع جوایز آن ارزشی معادل ۸۵ میلیون تومان دارد.

 • تا ساعتی دیگر(19 به وقت محلی) نهمین دوره جشنواره بین‌المللی مستند الجزیره، در هتل شرایتون دوحه با حضور سه فیلم ایرانی آغاز به کار می کند.

  بنابر این گزارش، این جشنواره که از امروز(پنجشنبه) تا 21 آوریل(اول اردیبهشت) ادامه خواهد داشت مهمترین جشنواره مستند در جهان عرب محسوب می‌شود و در آن بیش از 200 فیلم از 33 کشور در این جشنواره حاضر شده‌اند.

  فیلم افتتاحیه این جشنواره «قرار» ساخته «ژی ژانگ» از چین است که به داستان دو نفر می‌پردازد که در کودکی با هم تربیت می‌شوند اما این دو نفر مدت‌ها از هم دور می‌شوند تا اینکه در حادثه‌ای همدیگر را می‌یابند.

  داوران این جشنواره که با شعار «پنجره‌ها» آغاز به کار کرده از چندی پیش در حال داوری آثار در سه بخش بلند با 23 فیلم، متوسط با 82 فیلم، کوتاه با 53 فیلم، بخش «افق نو» با 36 فیلم و 11 فیلم در بخش «امیدها» است.  * اعطای 11 جایزه به ارزش 85 میلیون تومان  به گفته عباس ارناووط رئیس این جشنواره، 15 داور از کشورهای مختلف این فیلم‌ها را داوری می‌کنند که از جمله آنها آنا ماریا لیاریستی از اسپانیا، چاو گان از چین، امل الجمل از مصر، جولیا اماتی از فرانسه و هانس پیر فیمار از آلمان هستند.

  قرار است در پایان این جشنواره به بهترین مستند در سه شاخه بلند، متوسط و کوتاه به ترتیب 50 هزار، 40 هزار و 30 هزار ریال قطر اهدا شود و در کنار آن در همین شاخه‌ها جایزه ویژه هیئت داوران درنظر گرفته شده که به ترتیب 25 هزار، 20 هزار و 15 هزار ریال قطر اهدا خواهد شد و نهایتا در بخش «افق نو» دو جایزه اول و دوم به مبالغ 15 هزار و 10 هزار ریال قطر اعطا می‌شود.

  همچنین شبکه‌های «الجزیره مستند» و «الجزیره کودکان» و اداره «آزادی‌های عمومی و حقوق بشر» متعلق به مجموعه الجزیره با رصد فیلم‌های حاضر در این جشنواره به آنها جوایز جداگانه‌ای اعطا می‌کنند.  * اکران فیلم‌های ایرانی در قطر  بنابر این گزارش، فیلم‌های ایرانی حاضر در این جشنواره «اسرار زندان ابوسلیم» ساخته محسن اسلام‌زاده و تهیه‌کنندگی سلیم غفوری و مرکز مستندسازی میثاق، فیلم «30 سال زندگی با 100 بند» با اسم جدید «سی‌سال با جوشن کبیر» ساخته مهدی زمانپور کیاسری و مستند «در جستجوی پلنگ ایرانی» ساخته فتح‌اله امیری و تهیه‌کنندگی صداوسیماست.

  وقت اکران فیلم‌های ایرانی بر اساس اعلام جشنواره روزهای‌ جمعه و یکشنبه خواهد بود و فردا(جمعه) ساعت 18:30 (به وقت محلی) «سی‌سال با جوشن کبیر» در سالن شماره یک هتل شرایتون و در ساعت 22:45 (به وقت محلی) مستند «اسرار زندان ابوسلیم» در سالن شماره سه اکران می‌شود و نهایتا مستند «در جستجوی پلنگ ایرانی» صبح روز یکشنبه و در ساعت 9(به وقت محلی) در سالن شماره 2 اکران خواهد شد.


  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام