فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • ساخت مستندی با محوریت مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه خلیج فارس

  ۱۳۹۱/۰۷/۲۵
  تعداد نظر :(#)

  ساخت مستندی با محوریت مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه خلیج فارس


  به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «سرزمین سلمان» به کارگردانی امیرحسین جوانشیر، اولین مستندی است که به طور تخصصی به حق مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه می‌پردازد و یک مستند سیاسی- ملی محسوب می‌شود

 • بر اساس اظهارات کارگردان، مستند «سرزمین سلمان» یک مقابله فرهنگی و پاسخ‌گویی به ادعای امارات مبنی بر مالکیت جزایر سه‌گانه است که در چند وقت اخیر اوج گرفته و امیدواریم که این فیلم، خط بطلانی بر همه ادعاهای بی‌اساس باشد.

  جوانشیر افزود: رفتن به این جزایر بسیار سخت بود و تاکنون هم تصاویر اندکی از جزایر سه‌گانه تهیه شده است، ولی ما با انجام هماهنگی‌های لازم و با ورود به این مناطق توانستیم تصویربرداری زیادی انجام دهیم و بخشی از جغرافیای منطقه را نیز در این فیلم نشان خواهیم داد.

  وی تاکید کرد: ما در تحقیقات فیلم از رفرنس‌های گوناگونی استفاده کردیم و بعد ملی این مستند برای ما بسیار مهم است، چراکه این جزایر بسیار مظلوم هستند و به ویژه ابوموسی مردم محرومی دارد.

  این کارگردان در پایان گفت: فیلم نریشن محور است، چراکه مستندی سیاسی است و لازم بود که قراردادها و اسناد تاریخی را به تصویر بکشیم و برای این امر استفاده از تصویر و نریشن بهتر بود. البته ما تعداد مصاحبه‌ها را به حداقل رساندیم.

  عوامل تولید فیلم مستند سیاسی سرزمین سلمان که در مدت زمان 52 دقیقه تهیه شده، عبارتند از:

  پژوهش و کارگردانی: امیرحسین جوانشیر، مشاور کارگردان و تدوینگر: سید وحید قاضی میرسعید، مدیر تصویربرداری: داوود عباسی، تصویربردار: هادی کمالی‌پور، صدابردار: هادی کمالی‌پور و علی نصیر، مدیر تولید: محمدصادق سعادتی، تدارکات: علیرضا کاشانی، مجری طرح: محمدصادق سعادتی و موسسه موج آبی انتظار، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام