فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • ده‌نمکی:‌ 85درصد ائمه‌جمعه از رسوایی راضی بودند/منتقدان‌ جذب فیلم شدند

  ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  تعداد نظر :(#)

  ده‌نمکی:‌ 85درصد ائمه‌جمعه از رسوایی راضی بودند/منتقدان‌ جذب فیلم شدند


  کارگردان فیلم رسوایی گفت: ‌فیلم رسوایی را برای 300 نفر از ائمه جمعه اکران کردیم و بعد از اکران از آنها نظر سنجی به عمل آمد و حاصل این بود که 85 درصد از آنها از رسوایی راضی بودند‌.

 • از مشهد به نقل از اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی، مسعود ده‌نمکی در نشست نقد و بررسی فیلم رسوایی در مشهد اظهار کرد: در ساخت فیلم رسوایی مفاهیم دینی و اخلاقی مدنظرم بوده است.

  وی افزود: وجود یک روحانی در سه‌گانه فیلم‌های اخراجی‌ها و رسوایی شاید به خاطر تعلق خاطری است که به این حوزه دارم اما این فیلم تنها بحث دفاع از روحانیت نیست بلکه این موضوع یکی از اهداف فیلم است.

  کارگردان فیلم رسوایی ادامه داد: این فیلم را برای 300 نفر از ائمه جمعه اکران کردیم و بعد از اکران از آنها نظر سنجی به عمل آمد و حاصل این بود که 85 درصد از آنها از رسوایی راضی بودند و 15 درصد هم نسبت به این فیلم نقد داشتند.

  وی اظهار کرد: بعضی از مخالفت‌هایی که با این فیلم صورت می‌گرفت ناشی از سوء تفاهم بود که مثلا عده‌ای فیلم را ندیده و فقط چون شنیده بودند که اکبر عبدی در این فیلم نقش روحانی را بازی می‌کند فکر می‌کردند قرار است روحانیت در این فیلم دستمایه طنز شود.

  ده‌نمکی اظهار کرد: عبدی محبوب‌ترین بازیگر سینمای ایران در میان مخاطبان عامه است و نقش مثبت این فیلم را به او دادم تا مخاطب به جای هم‌ذات پنداری با نقش منفی با نقش مثبت همذات پنداری کند.

  ده‌نمکی عنوان کرد: کسانی که در جشنواره فیلم فجر آمده بودند تا فیلمم را بکوبند، اینقدر جذب این فیلم شدند که سه بار در حین اکران دست زدند.

  وی در پاسخ به انتقاد مطرح شده درباره این فیلم مبنی بر تبلیغ عرفان منهای شریعت، گفت: اتفاقا در این فیلم حاج یوسف به جای حرف با عمل خودش افسانه را به شریعت دعوت می‌کند و چه دعوتی بالاتر از دعوت عملی وجود دارد.

  ده‌نمکی ادامه داد: اگر از منظر دینی به رسوایی نگاه کنیم بی‌انصافی است که کسی 80 روایت به کار رفته در این فیلم را نبیند ولی چهار بیت شعر استفاده شده را ببیند.

  وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان نسبت بازیگر به سینما، اظهار کرد: بازیگر در سینما مانند بلندگو در هیئت است و ممکن است بلندگویی که در عروسی استفاده شده الان در مسجد استفاده شود، مهم این است که چه کسی از بلندگو صحبت می‌کند.

  ده‌نمکی در مورد نشان دادن کارکردن روحانی فیلم رسوایی، گفت: حاج یوسف تنها برای امرار معاش کار نمی‌کند، بلکه می‌خواهد کار کند تا تکبر و غروری که ممکن است سراغش بیاید بشکند.

  وی در پاسخ به انتقاد دیگری مبنی بر عدم تحول اساسی نقش افسانه در پایان فیلم، عنوان کرد: همین مقدار تحول برای سه روز آشنایی افسانه با یک روحانی کافی است، نباید توقع داشته باشیم که این زن بعد از سه روز پشت سر حاج آقا نماز هم بخواند.


  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام