فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • «گذشته» به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره قاهره انتخاب شد

  ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
  تعداد نظر :(#)

  «گذشته» به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره قاهره انتخاب شد


  فیلم «گذشته» به عنوان فیلم افتتاحیه سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره انتخاب شده و اصغر فرهادی نیز از این امر استقبال کرد.

 • روزنامه الاهرام از نمایش فیلم «گذشته» به عنوان فیلم افتتاحیه سی‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره خبر داد.

  بنابر این گزارش امیر العمری دبیر این جشنواره از اصغر فرهادی خواسته بود تا این فیلم در جشنواره قاهره اکران شود که به نوشته الاهرام فرهادی نیز از این امر استقبال کرده است.

  البته به نوشته الاهرام این فیلم به علت حضور در جشنواره کن دیگر حق شرکت در بخش مسابقه این جشنواره را ندارد و تنها در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم قاهره به نمایش درخواهد آمد.

  به گزارش فارس، امیر العمری دبیر جشنواره فیلم قاهره پیش از این در گفت‌وگو با فارس، از تلاش این دوره از جشنواره برای حضور فیلم‌های ایرانی خبر داده و گفته بود: حتما از ایران فیلم‌هایی را در این جشنواره خواهیم داشت البته باید متوجه باشیم که حضور سینمای ایران برای ما مهم است حتی اگر بدون حضور کارگردانان باشد.

  در همین حال در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم قاهره علیرغم حضور سه فیلم از ایران در این جشنواره و دعوت از کارگردانان ایرانی به قاهره، وزارت خارجه مصر برای کارگردانان ایرانی ویزا صادر نکرد لذا معلوم نیست آیا اصغر فرهادی با گذرنامه ایرانی خواهد توانست در این جشنواره حاضر شود یا نه؟

  البته العمری درباره دعوت از کارگردانان ایرانی برای حضور در این جشنواره و تلاش برای جلوگیری از مشکلات پیش آمده قبلی به فارس گفته بود: ما چون همیشه برای تحقق این امر تلاش می‌کنیم اما این مسئله تا حدی خارج از امکانات جشنواره است و به روابط بین دو کشور ایران و مصر در سطوح بالا بستگی دارد.

  برپایه این گزارش، پیش از این و در سال 90 و به هنگام پخش فیلم «جدایی نادر از سیمین» در دانشگاه قاهره جنجال بسیاری بر سر این فیلم در این دانشگاه رخ داد و بسیاری از دانشجویان سلفی این دانشگاه آن را فیلمی در تبلیغ تشیع قلمداد کردند.

  سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره از 19 تا 26 نوامبر آتی(28 آبان تا 5 آذر) در مصر برگزار می‌شود.

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام