فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • نمایش فیلم‌های حاتمی‌کیا، راعی، توکلی، میرکریمی و... در هفته فیلم لیتوانی

  ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
  تعداد نظر :(#)

  نمایش فیلم‌های حاتمی‌کیا، راعی، توکلی، میرکریمی و... در هفته فیلم لیتوانی


  نخستین هفته فیلم ایران با نمایش هفت فیلم ایرانی در سال 92 در شهر کائوناس لیتوانی برگزار شد.

 • دومین جشنواره فیلم‌های ایرانی توسط موسسه رسانه های تصویری و با همکاری و حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ورشو و آکرودیته لیتوانی و سازمان سینمایی لیتوانی از تاریخ 16 فروردین ماه به مدت 5 روز در سینما «روموای» شهر کائوناس لیتوانی برگزار گردید .

  در این جشنواره 7 فیلم «تولد یک پروانه» ساخته مجتبی راعی ، «آقا یوسف» اثر علی رفیعی ،«اینجا بدون من»ساخته بهرام توکلی، «به نام پدر» اثر ابراهیم حاتمی کیا، «برف روی شیروانی داغ» به کارگردانی محمد هادی کریمی، « زیر نور ماه» ساخته رضا میرکریمی و «حقیقت گمشده» به کارگردانی محمد احمدی به زبان لیتوانیایی ترجمه و به نمایش گذاشته شدند.

  مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور هنر دوستان و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی برپا شد و ابراهیمی دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران در ورشو و اکرودیته لیتوانی با اشاره به تاریخچه صد ساله صنعت سینمای کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را از جمله پیشگامان این صنعت در منطقه خاورمیانه و آسیا دانست و اظهار امیدواری نمود که این گونه جشنواره‌های هنری بتواند به عنوان پلی بین فرهنگ‌های مختلف بویژه فرهنگ ایرانی و لیتوانیایی عمل نماید و موجبات شناخت هر چه بیشتر مردم و هنرمندان لیتوانیایی را با فرهنگ و هنر و سینمای ایرانی فراهم نماید .

  بنابراین گزارش، کائوناس شهری فرهنگی و تاریخی و دومین شهر مهم لیتوانی بعد از ویلنیوس می‌باشد که بیش از 300 هزار نفر جمعیت دارد . موسسه رسانه‌های تصویری در نظر دارد تا نخستین هفته فیلم ایران در«روسیه» را در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نماید.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام