فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • پرواز سیمرغ از قم تا مشهد

  ۱۳۹۱/۱۲/۰۸
  تعداد نظر :(#)

  پرواز سیمرغ از قم تا مشهد


  به نقل از 7 سینما / جایزه‌اول جشنواره فیلم فجر قم به فیلم نامه نویس مشهدی رسید

 • نویسنده مشهدی، جایزه‌ اول فیلم‌نامه‌نویسی جشنواره فیلم فجر قم را از آن خود کرد.
  مهدی رضازاده، فیلم‌نامه‌نویس مشهدی فیلم «استرداد» موفق شد عنوان برترین فیلم‌نامه را كسب كند.وی درباره گرفتن این جایزه گفت: خوشحالم که در شهر مقدس مشهد فعالیت می‌کنم و این جایزه را در شهر مقدس قم گرفتم.
  این سینماگر مشهدی با بیان اینکه فیلم «استرداد» را تاکنون ندیده است، گفت: استرداد در جشنواره فیلم فجر مشهد اکران شد؛ اما متاسفانه از من، نه در زمان برگزاری جشنواره دعوتی شد و نه در اختتامیه، هرچند كه با وجود دعوت از من در جشنواره سی و یکم، به‌خاطر اینکه درگیر دکوپاژ سریال «اسیر» بودم، نتوانستم به تهران بروم.
  او که فیلم‌نامه استرداد را حدود 10 سال پیش نوشته در این رابطه گفت: این فیلم‌نامه قرار بود توسط جواد شمقدری و جمال شورجه کارگردانی شود و آن‌ها به خاطر اینکه درگیر معاونت سینمایی و نیز سریال حضرت یوسف شدند، کار را به علی غفاری و محسن علی‌اکبری سپردند.
  رضازاده همچنین درخصوص نگارش داستان «استرداد» اظهار داشت: آنچه من نوشتم، یک فیلم‌نامه تاریخی نیست. چون هیچ‌گاه نمی‌خواستم فیلم‌نامه مستند تاریخی بنویسم و در زمان نگارش فیلم‌نامه، اعتقادی به وفاداری به تاریخ نداشتم و همواره خودم را ملزم به رعایت عناصر زیباشناسی و ساختار درام کردم و با این نوع تفکر، فیلم‌نامه «استرداد» ‌را نوشتم.
  فیلم‌نامه‌نویس «استرداد» افزود: معتقد نیستم که در درام به واقعیت‌های تاریخی وامدار باشم. چون فکر می‌کنم یک اثر باید، همه‌زمانی و همه‌مکانی باشد. من فیلم را ندیده‌ام و نمی‌دانم چه اتفاقی برایش افتاده است؛ ولی آنچه من نوشتم به لحاظ مفاهیم مبتنی بر زمان‌ و مکان نبود.
  نویسنده و کارگردان مجموعه تلویزیونی «اسیر» در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در حال پیش تولید این سریالم که در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای برای شبکه دو سیما و با موضوع دفاع مقدس ساخته خواهد شد. «اسیر» نزدیک به 90 بازیگر و 9هزار هنرور دارد که 25 بازیگر اصلی را از میان ستاره های سینما و تلویزیون و همچنین بازیگران بومی مشهد انتخاب خواهیم کرد.گفتنی است؛ مهدی رضازاده از سینماگران شناخته شده مشهدی سینمای کشور است که در کارنامه سینمایی‌اش فیلم‌ و سریال‌هایی چون «استخونای بابام»، «نیش»، «لبه تیغ»، «جایزه‌ای برای او»، «ایستگاه دختران» و «قصه‌های آبادی» را نوشته و کارگردانی کرده است.

  منبع : 7 سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام