فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • بالاخره مجری قدیم و جدید «هفت» در برابر هم

  ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
  تعداد نظر :(#)

  بالاخره مجری قدیم و جدید «هفت» در برابر هم


  زمانی گبرلو مخالف اکران آدم برفی بود

 • فریدون جیرانی فیلمساز ایرانی که این روزها به واسطه اکران «من مادر هستم» به شدت در کانون توجه قرار گرفته در تازه ترین گفتگویش که با محمد تاجیک در هفته نامه «آسمان» انجام شده بعد از مدتها مهر سکوت را درباره محمود گبرلو که به جای وی اجرای «هفت» را برعهده گرفته شکست و از این مساله سخن گفت که گبرلو همان کسی است که در دهه هفتاد در یادداشتی ادعا کرده بود اکران «آدم برفی» باعث می شود مردم به خیابانها بریزند. بخشهایی از گفته های جیرانی را در ادامه می خوانید:

  «هفت» فرصت را در اختیار رسایی و جلیلی گذاشت

  برنامه «هفت»ی که درباره «من مادر هستم» بود شاید یکی از برنامه های «هفت» بود که در آن چالشی صورت گرفت و جنجال برانگیز شد اما اگر بخواهم به عنوان فیلمساز و به عنوان فریدون جیرانی به برنامه نگاه کنم باید بگویم غلامرضا موسوی فرصت پاسخگویی پیدا نکرد و سیدضیاء هاشمی هم با اینکه خیلی خوب و عالی سعی کرد از فیلم دفاع کند ولی فرصت بیشتر در اختیار آقایان رسایی و جلیلی قرار گرفت.

  گبرلو نوشت اگر «آدم برفی» اکران شود مردم به خیابانها می ریزند

  زمانی که «آدم برفی» توقیف شده بود یعنی حدود سالهای 73 و 74 حوزه هنری در یک اکران خصوصی این فیلم را به منتقدان نشان داد. من هم مثل خیلیهای دیگر فیلم را دیدم. در آن زمان گبرلو در سرمقاله ای در «رسالت» نوشت که اگر این فیلم اکران شود مردم بیرون خواهند ریخت و مساله ایجاد خواهد شد. در هان جا گفتم من این سرمقاله را برای ثبت در تاریخ نگاه خواهم داشت. فکر کنم دو سال بعد بود که «آدم برفی» اکران شد و فروش بسیار زیادی کرد و چند سال بعد هم تلویزیون آن را پخش کرد و اگر الان هم بخواهیم بررسی کنیم «آدم برفی» یکی از فیلمهای پرفروش، موفق و نسبتا خوب سینمای ایران است.

  اصلاحیه ای که داده اند کم است

  اگر قرار شود نسخه «من مادر هستم» کوتاه شود از روی نسخه سینما کوتاه می کنند یعنی نسخه پوزیتیو یعنی فیلم دوباره به لابراتوار نمی رود. اصلاحیه ای هم که داده اند خیلی زیاد نیست و چون اصلاحیه کمی است و ظاهرا قرار است کوتاه شود. البته همان طور که گفتم اصلاحیه کم است.


  منبع: کافه سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام