فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • كارگردان "شهري كه نمي‌خوابد": تلاش كردم مشهد را متفاوت و خندان نمايش دهم

  ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  تعداد نظر :(#)

  كارگردان "شهري كه نمي‌خوابد": تلاش كردم مشهد را متفاوت و خندان نمايش دهم


  تاكنون در فيلم‌هايي كه در مورد مشهد ساخته شده‌اند، هميشه چهره‌اي شلوغ و بد از اين شهر نمايش داده شده است.

 • وي در ادامه اظهار كرد: من در شهري كه نمي‌خوابد تلاش كردم تا چهره‌اي از مشهد مدرن و زيبا و در واقع مشهد خندان را نمايش دهم.

  آخوندپور در مورد داستان فيلمش نيز گفت: اين داستان قصه يك آقا و خانم ايراني است كه براي شركت در يك سمينار قلب از پاريس به مشهد مي‌آيند ولي در مشهد مرد، همسرش را گم مي‌كند و اين موضوع به اتفاقاتي از گذشته مرتبط مي‌شود و... .

  اين كارگردان سينما در مورد پروژه ساخت اين فيلم نيز بيان داشت: ما اين فيلم را از 14 اسفند ماه سال گذشته كليد زديم و تصويربرداري‌هاي بخش‌هاي خارج از كشور حدودا 14 روز به طول انجاميد.

  وي اضافه كرد: پس از آن تعطيلات عيد نوروز را پشت سر گذاشتيم و پس از تعطيلات مجددا از 16 فروردين 91 اقدام به فيلمبرداري صحنه‌هاي مشهد كرديم كه حدود 20 الي 25 روز به طول انجاميد و پس از انجام مراحل تدوين ما كار را طبق قرارداد به حوزه هنري تحويل داديم.

  آخوندپور در پاسخ به اين سوال ايسنا كه چه كرديد كه در كارتان اسير كليشه‌ها نشويد؟ گفت ما بر خلاف بسياري از فيلم‌هاي مشابه كارمان را در يك ژانر پليسي قرار داديم تا مخاطبان را در فيلم نگه داريم.

  وي ادامه داد: ما امام رضا(ع) را در "شهري كه نمي‌خوابد" بسيار متفاوت‌تر از ساير فيلم‌ها نشان داديم به اين صورت كه هميشه در نماي دورتر از حالت كه معنوي جالبي را تداعي مي‌كند قرار گرفته است.

  اين كارگردان سينما در بخش بعدي در مورد علت نامگذاري فيلمش اظهار كرد: چون فيلم داستان 24 ساعت درگيري بازيگران است و نقش اول فيلم شب را نمي‌خوابد و در تمام مدت مشهد، همراه بازيگران فيلم بيدار و زنده است ما نام فيلم را "شهري كه نمي‌خوابد" گذاشتيم تا بتوانيم پويايي اين شهر را در كنار ساير نقاط و نكات مثبت آن نمايش دهيم.

  وي در مورد استفاده از 3 بازيگر چهره در اين فيلم گفت: تمام بازيگران اين مجموعه مشهدي هستند ولي چون در تعهد ما به حوزه هنري بود كه در اثر از بازيگران چهره استفاده كنيم اين كار را كرديم، اما مسلما ظرفيت مشهد به گونه‌ايست كه مي‌توانيم در آينده از بازيگران خود اين شهر در اين زمينه استفاده كنيم.

  وي در مورد فيلمبرداري صحنه‌هاي خارج از كشور اين اثر نيز گفت: من براي چك كردن لوكيشن‌ها به چند كشور سفر كردم و بهترين لوكيشن‌ها را انتخاب كردم و براي انرژي دادن به كار، فيلمبرداري را از صحنه‌هاي خارج از كشور شروع كردم تا پر انرژي كارمان را به نتيجه برسانيم و كار به گونه‌اي نشود كه مانند بسياري از فيلم‌هاي ديگر صحنه‌هاي خارج از كشورش دلچسب نباشد.

  آخوندپور خاطر نشان كرد: ما حتي براي فرانسوي صحبت كردن بازيگرانمان از كارشناس استفاده كرديم كه همگي اساتيد دانشگاه بودند.

  وي در مورد سختي‌هاي كار در مشهد به ايسنا گفت: كار كردن در مشهد به هيچ عنوان سخت‌تر از جاهاي ديگر نيست واگر يك پيش توليد مناسب در كنار گروه باشد حتي در زمينه امكانات نيز مشكلي وجود نخواهد داشت.

  كارگردان شهري كه نمي‌خوابد در پايان اظهار كرد: ما اين كار را بدون حاشيه و در سكوت رسانه‌اي به سرانجام رسانديم و كارشناسان معتقدند به دليل قصه خوب و پرداخت خوب اين كار به چشم خواهد آمد هر چند كه پخش كننده در مورد زمان اكران آن پس از جشنواره تصميم خواهد گرفت.

  منبع : ایسنا
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام