فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • جایزه‌های جشنواره اسماعیلیه مصر به «مشتی اسماعیل» و «کورسو» رسید

  ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
  تعداد نظر :(#)

  جایزه‌های جشنواره اسماعیلیه مصر به «مشتی اسماعیل» و «کورسو» رسید


  شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه و مستند اسماعیلیه مصر جایزه بهترین مستند کوتاه خود را به «مشتی اسماعیل» و جایزه کمیته داوران فیلم کوتاه داستانی را به «کورسو» اعطا کرد.
  خبرگزاری فارس: جایزه‌های جشنواره اسماعیلیه مصر به «مشتی اسماعیل» و «کورسو» رسید

 • به نقل از منابع خبری، شب گذشته شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه و مستند اسماعیلیه با معرفی برترین‌های این جشنواره به کار خود پایان داد.

  بنابر این گزارش در بین برندگان نام دو فیلم از سه فیلم ایرانی حاضر در این جشنواره به چشم می‌خورد و فیلم کوتاه «کورسو» ساخته امید عبدالله جایزه کمیته داوران فیلم کوتاه داستانی را به ارزش هزار دلار از آن خود کرد.

  فیلم ایرانی دیگر که در این جشنواره موفقیت به دست آورد مستند «مشتی اسماعیل» ساخته «مهدی زمانپور کیاسری» است که جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه این جشنواره به ارزش سه هزار دلار به همراه دیپلم و لوح افتخار را دریافت کرد.

  بنابر این گزارش جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم «یگان‌ها» از رومانی و فرانسه رسید، بهترین فیلم انیمیشن به فیلمی لهستانی به نام «توتو» رسید.

  جایزه بهترین فیلم مستند بلند نیز به فیلم دانمارکی «جهان از آن ما نیست» رسید و کمیته داوران این جشنواره در این بخش جایزه خود را به فیلم بلند «ارواح اسد» ساخته ایتالیا و اسپانیا اعطا کرد و در بخش فیلم مستند کوتاه جایزه خود را به فیلم مصری «پورتره ذاتی» اهدا کرد.

  انیمیشن «چرا مگس را نباید کشت!» ساخته فرهاد علیزاده دیگر فیلم ایرانی بود که نتوانست جایزه‌ای را از آن خود کند.

  جایزه تعلق گرفته به دو فیلم «مشتی اسماعیل» و «کورسو» عملا نخستین جایزه سینمای ایران در جشنواره‌های مصری پس از انقلاب این کشور محسوب می‌شود که ضرورت حضور قوی‌تر سینمای ایران در مصر را نشان می‌دهد.

  برپایه این گزارش جوایز سینمای ایران در این جشنواره مستند در حالی اعطا شد که با عدم صدور ویزا از سوی وزارت خارجه مصر کارگردانان ایرانی که قرار بود در این جشنواره حاضر شوند از سفر به این کشور بازماندند.

  منبع:فارس
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام