فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • پروژه جدید سینمایی مانی حقیقی در بازار «بوسان»

  ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
  تعداد نظر :(#)

  پروژه جدید سینمایی مانی حقیقی در بازار «بوسان»


  پروژه‌ی جدید سینمایی مانی حقیقی با عنوان «تفریق» در میان سی پروژه‌ی منتخب «بازار پروژه‌های سینمایی» جشنواره‌ی فیلم «بوسان» قرار گرفت.

 • جدیدترین پروژه‌ی مانی حقیقی که با همکاری امیر رضا کوهستانی در حال نگارش است، در میان سی پروژه منتخب «بازار پروژه‌های سینمایی» قرار گرفته و مانی حقیقی نیز به همین منظور عازم جشنواره فیلم «بوسان» است.

  امسال 249 پروژه سینمایی به بوسان ارائه شده که در نهایت سی پروژه برگزیده نهایی شده‌اند.

  هجدهمین جشنواره فیلم «بوسان» که از 11 تا 20 مهر ماه آینده در کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد، همچون سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی در خلال جشنواره خود برپا خواهد داشت که از آن جمله «بازار پروژه‌های سینمایی» است که از 15 تا 18 مهر ماه و همزمان با «بازار فیلم آسیا» جشنواره برگزار می‌شود.

  بنا بر این گزارش، این بازار اختصاص به پروژه‌های سینمایی دارد که در مرحله نگارش فیلم نامه و یا حداکثر در مرحله پیش تولید بوده به دنبال جذب تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار مشترک‌ هستند. این پروژه‌ها باید توسط یک سینماگر آسیایی ساخته شده و یا لوکیشن و قصه فیلم در آسیا رخ داده اما تهیه‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران از سراسر دنیا در این رویداد حضور یافته و در طی چهار روز فشرده کاری به ملاقات و بحث با کارگردان و تهیه‌کننده هر پروژه پرداخته و در صورت توافق، به عنوان تهیه‌کننده مشترک وارد عمل می‌شوند. در کنار این افراد، چند نهاد سینمایی و فرهنگی نیز به داوری پروژه‌ها پرداخته و در روز پایانی این رویداد جایزه‌های نقدی مختلفی به پروژه‌های منتخب اعطا می‌کنند.

  در میان پروژه‌های انتخابی، سینماگران آسیایی مانند مصطفی سروار فرخی از بنگلادش، پراسانا ویتانگ مهم‌ترین فیلمساز کشور سریلانکا، لیلا پاکالنینا یکی از معروف‌ترین کارگردان‌های اروپا از لاتویا، زکی دمیربوکوز کارگردان سرشناس سینمای ترکیه، ادوین فیلمساز تجربه‌گرای اندونزی، مریم نجفی کارگردان ایرانی مقیم کانادا با پروژه‌ای محصول کره، امارات و کانادا، گارین نوگروهو از سینماگران آسیا در عرصه‌های جهانی از اندونزی، محسن مخملباف با پروژه جدید سینمایی انگلیسی زبان خود با عنوان «رییس جمهور» که در ابتدای سال آینده مسیحی در کشور گرجستان کلید خواهد خورد، نائومی کاوازه کارگردان ژاپنی و وین وانگ کارگردان چینی حضور دارند.

  مانی حقیقی که با دو فیلم «کارگران مشغول کارند» و «پذیرایی ساده» در عرصه‌های جهانی مطرح شد، با این دو فیلم سینمایی خود در مجموع 101 حضور بین‌المللی داشته و 13 جایزه جهانی نیز دریافت داشته است.

  سال گذشته، پروژه سینمایی «خلیج فارس» در میان پروژه‌های سینمایی منتخب «بازار پروژه‌های سینمایی آسیا» قرار گرفت که هم جایزه 35 هزار دلاری پس از تولید استودیو تکنی کالر آسیا را دریافت داشت و هم با یک شرکت تهیه نروژی جهت تولید مشترک به توافق رسید.


  منبع:کافه سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام