فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • میرکریمی: سکوت هنرمندان به معنای تائید رفتارها نیست

  ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
  تعداد نظر :(#)

  میرکریمی: سکوت هنرمندان به معنای تائید رفتارها نیست


  کارگردان فیلم سینمایی «یه حبه قند» گفت: سکوت معنادار هنرمندان به معنی تأیید کارنامه وزارت ارشاد نیست.

 • سیدرضا میرکریمی در نشست اقتباس ادبی در سینما که شب گذشته در غرفه سوره مهر برگزار شد با تاکید بر اینکه در حال حاضر بین حوزه ادبیات نمایشی و ادبیات مکتوب انقطاع افتاده است گفت: انقطاعی بین حوزه سینما و ادبیات افتاده است که کمتر یکدیگر را پشتیبانی می‌کنند. اگر پیکر رسانه‌ای کشور را به عنوان هیبت انسان در نظر بگیریم کتاب رأس آن است اما در کشور ما این چرخه معیوب است و می‌بینیم که مطبوعات جای کتاب و تلویزیون جای سینما را گرفته‌اند در حالی همیشه سینما تغذیه کننده تلویزیون بوده است.

  وی تصریح کرد:دلیل این موضوع این است که ما بخش خصوصی فعال در این زمینه نداریم و همه چیز در حوزه دولتی شکل می‌گیرد و مأموریت و توجه کوتاه مدت مدیران دولتی باعث می‌شود برنامه ریزی‌های بلند مدت مدنظر قرار نگیرد.

  میرکریمی ادامه داد: ارتباط میان ادبیات و حوزه‌های هنر زمانی اتفاق می‌افتد که اقتصاد آزاد هنر داشته باشیم و بخش خصوصی بتواند در این اقتصاد حضور فعالی داشته اما امروز گلوگاه اصلی نهادهای اقتصادی تحت کنترل نهادهای دولتی است.

  کارگردان فیلم‌ «زیر نور ماه» خاطرنشان کرد: واقعیت این است که امروز در حوزه فرهنگ هنرمندان دوراندیش‌تر و نگران‌تر از مدیران نسبت به اخلاق و فرهنگ جامعه هستند در حالیکه ما نیازمند مدیران دوراندیش‌تر و بلندنظر هستیم که کمتر درگیر روزمره‌گی شوند اما می‌بینیم که اینگونه نیست و مدیران پاسخگوی کسانی هستند که نگرانی‌شان متفاوت‌تر از نگرانی هنرمندان است.

  مدیرعامل اسبق خانه سینما در ادامه با انتقاد از مدیران فرهنگی کشور اظهار داشت:متاسفانه امروز شاهد هستیم یک رقابت خود مشروع بینی شروع شده و همه مدیران فرهنگی می‌خواهند گوی سبقت را در شعار دادن و تظاهر به آرمان‌ها و ارزش‌های جامعه نسبت به یکدیگر بگیرند و این موضوع سم مهلکی است که خروجی‌اش آثار بسیار نازل و از دست دادن فرصت‌های مغتنم فرهنگ و هنری است.

  میرکریمی با انتقاد صریح از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در چهار سال اخیر کارنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاه است و هرگز پاک نخواهد شد. شاید دوستان در پایان مدیریتشان تلاش کنند این کارنامه را در میان سکوت معنادار هنرمندان به گونه‌ای دیگر نشان دهند،درحالی که این سکوت هنرمندان به معنی تأیید این کارنامه کاری نیست و به زودی نقدهای جامعه هنری نسبت به این کارنامه کاری سیاه شروع خواهد شد.

  کارگردان «به همین سادگی» در بخش پایانی صحبت‌های خود با انتقاد از رفتارهای متظاهرانه مدیران فرهنگی که در زیر شعارهای انقلابی انجام شده است بیان داشت: امیدوارم در دوره جدید در حوزه فرهنگ اتفاق خوبی بیفتد زیرا معتقدم ریشه بسیاری از مشکلات ما در همین حوزه است. امیدوارم مسئولانی بیایند که همانقدر که هنرمندان نگران هستند نگران جامعه، اخلاقیات و فرهنگ باشند و یا حداقل افراد مسئولی بیایند که به جای شانه خالی کردن و تقصیر را به گردن دیگری انداختن پاسخگوی جامعه و هنرمندان باشند.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام