فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • «یا ضامن صیاد» در قدمگاه ثامن الحجج(ع) کلید خورد

  ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
  تعداد نظر :(#)

  «یا ضامن صیاد» در قدمگاه ثامن الحجج(ع) کلید خورد


  فیلم داستانی «یا ضامن صیاد» با مضمون رضوی در قدمگاه ثامن‌الحجج(ع) در ابرکوه یزد کلید خورد.

 • به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از واحد خبر و اطلاع‌رسانی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، با نزدیک شدن به هشتمین جشنواره سراسری فیلم مستند و کوتاه رضوی که در شهریور ماه امسال به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود، فیلم کوتاه داستانی «یا ضامن صیاد» با محوریت معارف رضوی به کارگردانی مجید آزادگان و با همکاری واحد هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، در شهرابرکوه کلید خورد.

  داستان اصلی فیلم حول شخصیت نوجوانی 12 ساله به نام امید رضا می‌چرخد که بر اثر حادثه‌ای در بیابان گم می‌شود و همزمان با سالروز ورود کاروان امام رضا(ع) به ابرکوه یعنی 17 آبان ماه همراه با پدر خود که او نیز در بیابان دچار حادثه‌ای شده بود، پیدا می‌شود.

  به گفته مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، شاه خراسان 16 قدمگاه در ایران دارد که بیشترین این قدمگاه‌ها در یزد است.

  مجید آزادگان درباره انگیزه اصلی خود از ساخت فیلم «یا ضامن صیاد» گفت: هدف نشان دادن سمبلیک یکی از ابعاد شخصیت والای هشتمین امام شیعیان حضرت امام رضا(ع) است که در قالب فیلم داستانی کوتاه ساخته می‌شود و مضمون آن ماجرای «ضامن آهو» درباره امام رضا(ع) است که با فرهنگ حفاظت و صیانت از حیات وحش و جانداران تلفیق شده و اداره حفاظت محیط زیست متولی ساخت این فیلم است.

  به گفته وی عوامل تولید فیلم همه بومی هستند و از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های هنرمندان ابرکوه در این اثر استفاده می‌شود.

  در این فیلم اصغرعباسی تصویربرداری را به عهده دارد و بازیگران اصلی آن را امیر مهدی فلاح زاده، شیما فلاح زاده، نهضت محمدی، فریبا بیضایی، محمدرضا اکبری، نگار روحی، عباس مهرانفر، محمد جواد معماریان، غلامحسین امید پناه، محمد رضا عادل، عوض آقایی، حسین آقایی و اکبر آقا مولودی تشکیل می‌دهند.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام