فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • بازگشت ریدلی اسکات به سینمای تاریخی با قصه زندگی حضرت موسی(ع)

  ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
  تعداد نظر :(#)

  بازگشت ریدلی اسکات به سینمای تاریخی با قصه زندگی حضرت موسی(ع)


  ریدلی اسکات فیلم‌ساز قدیمی با فاصله‌گیری از ژانر مورد علاقه خود در سینمای علمی ـ تخیلی، وارد دنیای تاریخ باستان می‌شود تا درام تاریخی «مهاجرت دسته‌جمعی» را کارگردانی کند.

 • این کارگردان انگلیسی تبار سینما هم‌اکنون در حال مذاکره با کریستین بیل برای بازی در یکی از نقش‌های اصلی این فیلم است. اسکات «مهاجرت دسته جمعی» را با همکاری کمپانی فوکس قرن بیستم تهیه می‌کند و قصه آن درباره حضرت موسی(ع) و رسیدن او به مقام پیامبری است.

  هنوز معلوم نیست کریستین بیل در «مهاجرت دسته‌جمعی» در نقش کدام شخصیت تاریخی دوران عهد کهن بازی خواهد کرد و آیا وی برای ایفای نقش حضرت موسی انتخاب خواهد شد یا خیر.

  فیلم‌نامه این درام تاریخی و مذهبی را بیل کولاژ و آدام کوپر نوشته‌اند. اما این فیلم‌نامه که رضایت خاطر اسکات و کمپانی فوکس قرن بیستم را برآورده نکرده، قرار است دوباره نویسی شود. استیو زالیان فیلم‌نامه‌نویس مطرح سینما (نویسنده فیلم نامه «گنگستر آمریکایی» و «مانی بال») برای بازنویسی فیلم نامه دعوت به همکاری شده است.

  مسئولان کمپانی فوکس قرن بیستم امیدوارند ریدلی اسکات «مهاجرت دسته‌جمعی» را به عنوان فیلم بعدی خود، جلوی دوربین ببرد. اسکات که تازه از کارگردانی درام دلهره‌آور و جنایتکارانه «مشاور» فارغ شده، قصد ساخت دو فیلم علمی تخیلی «پرومتوس 2» و «بلید رانر 2» را دارد.

  این فیلمساز هنوز در رابطه با این موضوع موضع‌گیری نکرده و کسی نمی‌داند وی در سال جدید میلادی ،کدام یک از پروژه‌های پر سروصدای خود را به عنوان کارگردان جلوی دوربین خواهد برد.

  ریدلی اسکات با دنیای دوران باستان و تاریخ کهن چندان هم بیگانه نیست. وی در سال دو هزار فیلم اسکاری «گلادیاتور» را کارگردانی کرد که با استقبال بالای منتقدان و تماشاگران سینما روبرو شد.

  این فیلم، راه را برای تولید فیلم‌هایی در ژانر تاریخی باز کرد و تعداد زیادی فیلم در این حال و هوا ساخته شد. خود اسکات در سال 2010 دوباره به این ژانر بازگشت و فیلم ناموفق «رابین هود» را ساخت. در هر دو فیلم تاریخی او، راسل کرو در نقش اصلی بازی کرد.

  اسکات تابستان گذشته درام دلهره‌آور علمی تخیلی «پرومتوس» ‌را روی پرده سینماهای جهان داشت. بسیاری از منتقدان، این فیلم را با «بیگانه»‌ی او مقایسه کردند که در سال 1979 جان تازه‌‌ای به ژانر علمی تخیلی داد.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام