فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • اطیابی: عده‌ای آرزو می‌کنند سازمان سینمایی منحل شود

  ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
  تعداد نظر :(#)

  اطیابی: عده‌ای آرزو می‌کنند سازمان سینمایی منحل شود


  مسعود اطیابی در مراسم دیدار نوروزی رئیس سازمان سینمایی با سینماگران گفت: من می‌خواستم فعالیت‌های سازمان را خیلی نقد کنم اما بعد از دیدن این گزارش‌ها متوجه شدم دوستان کارهای خیلی زیادی کرده‌اند و فقط می‌توانم بگویم خسته نباشد.

 • دیدار نوروزی جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی با سینماگران کشور عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد.

  براساس این گزارش، در ابتدای مراسم که اجرای آن به عهده سیدجواد هاشمی بود گزارشی از عملکرد چهار ساله بنیاد سینمایی فارابی پخش شد که از نکات قابل تأمل آن نریشن‌خوانی ابوالحسن تهامی در این کلیپ تصویری بود.

  در ادامه کلیپ گزارشی عملکرد مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی پخش شد و پس از آن مانی رهنما چند قطعه از موسیقی متن فیلم‌های سینمایی را برای حاضران در سالن به وسیله پیانو اجرا کرد و پس از پایان اجرای او گزارش عملکرد مؤسسه رسانه‌های تصویری پخش شد.

  در ادامه مهدی سجاده‌چی به دعوت سیدجواد هاشمی به روی سن رفت تا در خصوص صنف فیلم‌نامه‌نویسان صحبت کند.  * غیر از من هیچ‌کس از مشکلات فیلم‌نامه در تلویزیون و سینما آگاه نیست

  سجاده‌چی در سخنان خود با اشاره به اینکه از حجم حاضران در این مراسم غافلگیر شده است، گفت: من خودم را آماده کردم بودم تا مورد صنف فیلم‌نامه‌نویسان صحبت کنم اما به نظر می‌رسد این مطلب جایی در این جمع ندارد و به همین دلیل تشکر می‌کنم بابت فعالیت‌های سازمان سینمایی در سال گذشته و امیدوارم که این سازمان تبدیل به نهاد شود تا تغییر افراد به آن آسیبی نزنند و همچنین امیدوارم برنامه‌های بلندمدت برای سینمای کشور دشته باشیم.

  وی ادامه داد: همچنین باید از هیئت ساماندهی صنوف تشکر کنم چرا که مسئله ساده قانونی شدن صنوف تبدیل به یک مسئله پیچیده شد اما دوستان با سعه‌صدر با مسائل برخورد کردند.

  سجاده‌چی در ادامه با تأکید براینکه هیچ‌کس غیر از خودش را نمی‌شناسد که از مشکل فیلم‌نامه در تلویزیون و سینما آگاه باشد، گفت: با ضرس قاطع می‌گویم که ما مشکل فیلم‌نامه‌نویسی نداریم و اگر اندکی از فیلم‌نامه‌نویسان حمایت شوند و فیلم‌نامه‌نویسان در عیار جدید سینمای ایران بازخرید شوند دوباره اتفاق خوبی خواهد افتاد.

  به گزارش خبرنگار سینمایی فارس در ادامه این مراسم سیدضیاء‌ هاشمی رئیس شورای صنفی نمایش و جامعه صنفی تهیه‌کنندگان به پشت تریبون رفت و در خصوص برخی از مشکلات حاضر در سینما به صحبت پرداخت.  * امیدوارم مدیریت سینما کارهای باقی‌مانده را تا قبل از عمر دولت به پایان برساند

  سیدضیاء هاشمی در شروع صحبت‌های خود با درخواست از رئیس سازمان سینمایی برای به سرانجام رساندن کارهای باقی‌مانده گفت: در حال حاضر با وجود کارهای زیادی که انجام شده تعدادی از کارها باقی مانده که امیدوارم اینها را تا قبل از پایان خدمت دولت تمام کنند و به دولت بعدی محول نشود.

  وی افزود: تا امروز 13 صنف قانونمند داریم که البته کمک زیادی تاکنون به آنها نشده است و جا دارد دست آنها را بگیریم البته دولت در این دو سال اخیر به هنرمندان عیدی داد که هدیه ارزنده‌ای بود و هیچ‌ وقت در طی سال‌های گذشته اینچنین ارقامی برای جمع کثیری از هنرمندان هدیه نشده بود و خوشحالم که اتحادیه نیز سهمی در این دست خیر داشته است.

  هاشمی همچنین با اعلام موافقت دولت برای بیمه تکمیلی سینماگران گفت: با کمک مساعد دولت همه سینماگران را یک بیمه تکمیلی فاخر در شأن سینماگران کرده‌ایم که دولت بدون هیچ چشم‌داشت تبلیغاتی و با خلوص نیت این کار را کرده است که از طریق جامعه صنفی در اختیار سینماگران قرار خواهد گرفت.

  وی همچنین با انتقاد از یکی از روزنامه‌های کشور گفت: ما در شروع سال 92 یک تنش‌هایی داشتیم که خوشبختانه برطرف شد و امیدوارم دیگر برنگردد هرچند که یک روزنامه زرد وجود دارد که علیه سینمای ایران دروغ‌پردازی می‌کند و متأسفانه معاونت مطبوعاتی هم علی‌رغم شکایات ما اقدامی علیه این روزنامه‌ نمی‌دهد و این روزنامه دوباره دارد نفاق را در جامعه سینمایی به وجود می‌آورد. از سازمان سینمایی خواهش می‌کنم که برای فیلم‌های باقی‌مانده هم کاری کند تا در ماه‌های آینده مشکلی برای سینمای ایران به وجود نیاید.

  پخش گزارش تصویری فعالیت‌های مؤسسه سینماشهر از دیگر بخش‌های مراسم بود و پس از پایان سیدمسعود اطیابی عضو کمیته ساماندهی صنوف در خصوص مشکلات جامعه صنفی به صحبت پرداخت.  * خسته‌نباشید کنایه‌آمیز اطیابی به مدیران سازمان سینمایی

  اطیابی در ادامه این مراسم با لحن کنایه‌آمیزی گفت: من در این مراسم داشت خوابم می‌گرفت چرا که مدت فیلم‌ها زیاد بود و معلوم است که دوستان خیلی کار کرده‌اند، من می‌خواستم فعالیت‌های سازمان را خیلی نقد کنم اما بعد از دیدن این گزارش‌ها متوجه شدم دوستان کارهای خیلی زیادی کرده‌اند و فقط می‌توانم بگویم خسته نباشد.

  وی ادامه داد: شروع کار سازمان سینمایی با جنجال همراه بود در حالی که معمولاً شروع کار یک سازمان با پیام‌های تبریک همراه است، یک عده می‌گویند اگر دولت بعدی بیاید سازمان سینمایی منحل می‌شود و یک عده حتی آرزو می‌کنند تا این اتفاق بیفتد.

  عضو کمیته ساماندهی صنوف خاطرنشان کرد:‌ یادم هست در یک دوره‌ای همین دوستانی که آرزوی تعطیلی سازمان سینمایی را دارند پیشنهاد تشکیل وزارت سینما را دادند و باید بدانند یک روزی هم یک کسی از شماها امکان دارد مسئول این سازمان شوید و آن موقع همین کارها ادامه خواهد داشت.

  اطیابی همچنین در خصوص چارت سازمان سینمایی گفت: در چارت سازمان مشارکت اصناف خیلی زیاد است اصناف و مدیریت دولتی لازم و ملزوم یکدیگر هستند و باید با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی داشته باشند و از طرف دیگر می‌توانم ادعا کنم که بیشترین توجه به اصناف در زمان آقای شمقدری اتفاق افتاده، نگاه مدیریت سینما به اصناف در این دوره بیشتر از هر زمان دیگری بود چرا که نگاه مدیریت سازمان به زیرساخت‌های اصناف بود. اصناف سینمایی تاکنون نه زیرساخت و نه قانونمند بودند اما امروز 13 صنف قانونی شدند و یا حرکت قانونی خود را شروع کردند اما همانطور که آقای هاشمی هم گفت نیازمند حمایت بیشتری هستند.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام