فیلم های روی پرده پردیس اطلس

فیلم های روی پرده هویزه

فیلم های روی پرده سیمرغ

فیلم های روی پرده پیروزی

فیلم های روی پرده آفریقا

فیلم های روی پرده قدس

مشهد سینما
 • دو قرارداد تازه: فرهادی فیلم بعدی اش را هم در خارج از ایران می‌سازد؟

  ۱۳۹۲/۰۴/۱۳
  تعداد نظر :(#)

  دو قرارداد تازه: فرهادی فیلم بعدی اش را هم در خارج از ایران می‌سازد؟


  اصغر فرهادي در حال حاضر بنا به شنيده ها دو قرارداد براي ساخت فيلم هاي بعدي خود دارد که يکي از آنها با کمپاني ممنتو است و ديگري هم با کمپاني فيلم «آرتيست».

 • بانی فیلم گزارش داد که فيلم فرانسوي «گذشته» نخستين اثر اصغر فرهادي که همزمان با جشنوار کن و با تبليغات گسترده در اين کشوربه نمايش عمومي در آمد، نمايش آن همچنان بعد از شش هفته ادامه دارد.

  تعداد سالنهاي نمايش دهنده فيلم درهفته هاي دوم وسوم افزايش يافت و به مرز 500 سالن هم رسيد که تعداد سالن براي نمايش فيلم يک فيلمساز ايراني بي سابقه است.

  «گذشته» درحال حاضر در 350 سينماي فرانسه روي پرده است وتا به امروز آمار کل فروش آن در فرانسه 898.191 تماشاگر بوده است اما درسه هفته اخير ريزش تماشاگرش بسيارقابل توجه شده است.

  در ششمين هفته نمايش، تعداد 40.905 نفر به ديدن آن رفته اند که طبق جدول فروش فيلمها، نسبت به هفته قبل 50 درصد ريزش داشته است و به طور متوسط در هر سينمائي 105 نفر در هفته تماشاگر داشته است. در پنجمين هفته فروش، ريزش آن 45 درصد نسبت به هفته قبل ترش بوده است.

  به نظر کارشناسان با اين روند فروش،»گذشته» مشکل بتواند مرز يک ميليون تماشاگر را پشت سر بگذارد، رکوردي که فيلم قبلي فرهادي «جدايي نادر از سيمين» به آن دست يافته بود. اين رکورد در حالي براي «جدائي نادر از سيمين» به دست آمد که اين فيلم، بدون داشتن هنرپيشه شناخته شده در فرانسه و با بودجه اي بسيار اندک نسبت به «گذشته « -که دو هنرپيشه مشهورهم دارد- و بودجه اين فيلم برمبناي نوشته نشريه « فيلم فرانسه» نزديک به 14 ميليون يورو بوده است.

  به نظر مي رسد که فروش فعلي «گذشته» موفقيت مورد نظر تهيه کننده را به دست نخواهد آورد. تهيه کنندگان «گذشته» منتظر حداقل يک ميليون و نيم تا دو ميليون تماشاگر بوده اند تا براي تماشاي اين فيلم به سينماها بيايند.

  با اين حال همين ميزان فروش در گيشه سينماها براي فيلم فرهادي در حالي به دست آمده که فروشش نسبت به برخي از فيلمهاي فرانسوي، فروش بهتري است.

  اصغر فرهادي در حال حاضر بنا به شنيده ها دو قرارداد براي ساخت فيلم هاي بعدي خود دارد که يکي از آنها با کمپاني ممنتو است و ديگري هم با کمپاني فيلم «آرتيست».

  گفتني است که اکران «گذشته» همزمان در ايران هم ادامه دارد و فيلم فرهادي توانسته در مدت ده روز نمايش در پانزده سينما به فروشي معادل چهارصد و پنجاه ميليون تومان دست يابد

  منبع:کافه سینما
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:

کانال تلگرام مشهد سینما کانال اینستاگرام مشهد سینما
تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تجهیزات هتلی عطر روحانی تبلیغات

Copyright @ 2012 Mashhad-Cinema.All Rights Reserved /
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طراحی وبسایت مهام